Вакарчук "відхрестився" від політичних амбіцій, але назвав 10 пунктів для розвитку України

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив, що не має жодних політичних амбіцій та перелічив 10 ключових кроків у реформуванні держави.

Вакарчук "відхрестився" від політичних амбіцій, але назвав 10 пунктів для розвитку України, фото-1

Про це він заявив у своєму відеозверненні, яке розмістив на профілі в Твіттері.

Вакарчук зазначив, що

"в Україні "негайно необхідно зводити дві колони – верховенство права та державний апарат та зміцнювати третю колону – демократію".

“Основна робота в цьому лягає на плечі владних і опозиційних політиків. Для цього їм необхідно перше – створити незалежний Антикорупційний суд. Державні крадії, особливо високого рангу, мають бути неминуче покарані. Друге – змінити виборче законодавство. Запровадити не лише відкриті виборчі списки, а й унеможливити залежність виборчих комісій від впливу політпартій. Новий склад ЦВК має бути сформовано з професійних експертів", – заявив Вакарчук.

Він додав, що необхідно також "зменшити роль олігархів та великих гроше у виборах, жорстко обмежити роль політреклами на ТБ та радіо".

Третєпровести справжню реформу держслужби, зробити її більш гнучкою, ефективною, якісною і сучасною.

Четвертереформувати Службу безпеки, яка має перетворилася з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку та незалежність", – додав він.

П’ятерозпочати дієву приватизацію.

Шостеприпинити політичний лобізм.

Сьомезмінити правила поведінки політиків, вони мають стати простішими, відкритішими і доступнішими", – зазначив Вакарчук.

Восьме – прищепити принцип відповідальності, політикам варто навчитися виконувати власні обіцянки, а коли це неможливо, пояснювати, чому так сталося.

Дев’ятезапровадити культуру прозорої комунікації .Кожен крок політика повинен мати чітке і головне – правдиве пояснення", – заявив Вакарчук.

Десятепублічно окреслити межі дозволеного. Ніхто за жодних обставин не має їх порушувати, а перелік їх має бути сформований і оприлюднений”, – підсумував він.

“Не може чиновник, який все життя працює на держслужбі, вести життя мільйонера, а деколи навіть й мільярдера”, – додав він.

“Не так важливо те, ХТО має очолювати нашу державу, як те, ЯКОЮ вона має бути. Якщо вам не все одно, і ви знаєте як зробити нашу державу Україною нашої мрії – приєднуйтесь, діліться своїми думками та пропозиція в соцмережах з хештегом #ЗнаюЯк”, – заявив він.

При цьому Вакарчук підкреслив, що він "ніколи не заявляв про свої президентські амбіції і не збирається робити цього зараз".

“Влада як така мене не цікавить. Я ніколи не співпрацював з жодним політтехнологом і не обговорював з ними жодних навіть гіпотетичних планів… Ніколи не замовляв жодних соцдосліджень чи кампаній на тему своїх президентських чи інших політичних рейтингів. До публікацій таких рейтингів я відношусь стримано, ще більш стримано – до їх обговорень, бо в країні зараз є точно більш важливіші речі”, – заявив Вакарчук.

“Після Революції Гідності я сказав собі, що більше я більше за жодних обставин не буду стояти осторонь процесів, які відбуваються у країні”, – зазначив він.

Він додав: "Я ніколи не давав жодних обіцянок політиками чи бізнесменам і з посмішкою ставлюся до теорій, що мене хтось фінансує, веде чи за мною "стоїть. Я є абсолютно самостійною, самодостатньою та фінансово незалежною людиною".

За темою: Вакарчук розповів про те, як....

Івано-Франківськ Івано-Франківськіновини політика Вакарчук Україна реформа розвиток
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати