Відтепер українці безкоштовно отримуватимуть 427 препаратів

Кабінет Міністрів на своєму засіданні проголосував за дві постанови, що передбачають забезпечення українців медичними препаратами наступного року.

Йдеться про оновлену версію Національного переліку основних лікарських засобів та зміни до постанови № 1303, якою забезпечуються ліками пільгові групи населення, повідомляє Урядовий портал.

Національний перелік основних лікарських засобів – це перелік безпечних ліків із доведеною ефективністю, які держава гарантуватиме пацієнту безкоштовно.

Чому Нацперелік довелося оновити

Препарати, які нині закуповує держава, не відповідають потребам пацієнтів. Про це свідчить уже той факт, що 86% пацієнтів у 2016 році купували ліки за власний кошт (за даними дослідження, проведеного USAІD/SIAPS Україна). Отже, попри те, що держава витрачає на закупівлю ліків мільярди гривень на рік, доступ людей до лікарських засобів залишається обмеженим.

"Аналізуючи закупівлі лікарських засобів в регіонах, ми виявили, що лише у 2016 році на суму понад 70 мільйонів гривень були закуплені якісь екстракти плодів дикої моркви, хмелю, перцевої м’яти, хлорофіліпту тощо", – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик. - Не можна сказати, що ці лікарські засоби взагалі не лікують, але зважаючи на їх симптоматичну терапевтичну дію, закуповувати за державні кошти не доцільно. Бо у той час, коли комусь дають куплені державою такі ліки, в іншій лікарні помирає людина, яка не має життєво необхідного".

Що додали до переліку

До Національного переліку основних лікарських засобів додали ще 60 діючих речовин:

  • 18 міжнародних непатентованих назв (МНН), що включені до оновленого видання рекомендацій ВООЗ,
  • 28 МНН, що включені до державних програм та субвенцій на інгаляційні засоби для наркозу;
  • 14 препаратів для надання екстреної допомоги.

Тобто відтепер загальна кількість препаратів, що включені до Нацпереліку і мають забезпечуватися на 100% у закладах охорони здоров’я, становить 427 препаратів.

Окремо урядовці продовжили дію постанови № 1303. Саме вона забезпечує пільгові категорії населення медичними препаратами та виробами, яких нині немає в Нацпереліку.

Ця постанова продовжуватиме працювати протягом перехідного періоду. Зміна, яка була ухвалена сьогодні урядом, – обов’язкова реєстрація препаратів в Україні та наявність їх у галузевих стандартах у сфері охорони здоров’я.

Читайте також:

Після реформи: безкоштовні медичні послуги. ПЕРЕЛІК

Івано-Франківськ Івано-Франківськновини медицина перелікліків програма постанова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі