• Головна
  • Презентували тарілку здорового харчування українця. ФОТО. ПОРАДИ
13:50, 18 грудня 2017 р.

Презентували тарілку здорового харчування українця. ФОТО. ПОРАДИ

В Україні з'явились національні рекомендації щодо здорового харчування для громадськості. 

13 грудня на офіційній презентації національних рекомендацій щодо здорового харчування для громадськості провідні дієтологи країни визначили найважливіші групи продуктів, які повинні входити до щоденного раціону українця.

Експерти оприлюднили перелік необхідних організму продуктів та рекомендований розмір порцій, розроблених на основі найкращих практик провідних країн світу та офіційно схвалених МОЗ України та Центром громадського здоров’я МОЗ України. Перша в історії України тарілка здорового харчування стала основою для національної інформаційної платформи «ПроЗдорове» .

«Харчування – один з ключових факторів попередження низки хронічних захворювань. В той же час, це і фактор ризику, бо завжди залишається свідомим вибором кожної окремої людини. Поява офіційно обґрунтованих рекомендацій зробить цей вибір простішим», - зазначив автор рекомендацій, Президент Асоціації дієтологів України, директор Державного Підприємства «Державний науково-дослідний центр з проблем гігієни харчування МОЗ України, кандидат медичних наук і доцент Олег Швець.

Тому до складу рекомендованих продуктів увійшли сезонні овочі та фрукти, звичні та доступні молочні та кисломолочні продукти, різні види риби та м’яса. За структурою – це сім рекомендацій щодо здорового харчування, які допоможуть скласти власний збалансований раціон із корисних харчових продуктів і напоїв.

Такий підхід допоможе з часом перейти від лікування хвороб до їх профілактики. Затверджені раніше офіційні рекомендації щодо основних принципів та засад харчування існують для лікарів сімейної практики та недоступні для широкої громадськості. Тому люди дізнаються про них вже на етапі звернення до лікаря, стаючи пацієнтами. Але ж запобігти хворобі набагато легше, безпечніше і дешевше, ніж лікувати її. 

Рекомендації для здорового харчування

Графік харчування у кожного свій, але ніколи не пропускайте сніданок, нама­гайтесь снідати протягом першої години після підйому та вечеряйте не менше ніж за 3 години до сну. Робіть 1-2 корисні перекуси до та після обіду.

Не поспішайте, витрачайте на трапезу 20-30 хв, на перекус - не менше 10 хв.

Не відволікайтесь під час їжі на телевізор, комп'ютер чи книгу, інакше можете не помітити, як з'їсте забагато некорисної їжі.

Не плутайте емоції з голодом. Якщо дуже хочеться солодощів, дозвольте собі маленьку порцію А краще з’їжте фруктів або випийте води.

Пийте звичайну воду без смаку та домішок, орієнтуючись на відчуття спраги. Каву та чай краще вживати не під час їжі.

Пийте не більше 200 мл (1 склянки) фруктового соку на день, адже він містить велику кількість простих вуглеводів Свіжі овочі та фрукти корисніші, ніж сік, який містить набагато менше харчових волокон Якщо немає можливості їсти багато свіжих овочів та фруктів, замініть їх мороженими, сушеними або консерво­ваними. Лише слідкуйте, щоб в останніх не було забагато цукру або солі.

Їжте цукру не більше (10 чайних ложок) на день. Але прагніть до зменшен­ня цієї порції ще вдвічі - до 25 г. Пам'ятайте, що цукор є не лише в солодощах, а й у напоях, продуктах харчування.

Споживайте менше оброблених продуктів, в яких забагато солі та жиру готових соусів, консервів, копченого, ковбас, паштетів, їжі швидкого приготування.

Коли готуєте вдома, кладіть у страви менше солі, цукру та жирних продуктів Так, навіть соус можна зробити здоровішим, замінивши у ньому сіль на спеції.

Переходьте на йодовану сіль. Споживання солі за добу не має перевищувати 5 г (1 чайна ложка). Якщо на етикетці сіль на початку списку — її в продукті забагато.

Відмовтесь від шкідливих продуктів, які на етикетці позначають як «частково гідрогенізовані жири» або «кулінарний» чи «кондитерський» жир Вони є у цукерках, тістечках, печиві та тортах

Замість сала та вершкового масла використовуйте корисні рослинні олії: соняшникову, кукурудзяну, лляну, оливкову.

Обирайте цільнозернові хліб та хлібці, макарони — з твердих сортів пшениці, а рис - нешліфований

Не розморожуйте продукти при кімнатній температурі, краще перекла­сти їх на полицю холодильника (4°С). Приготовані страви не тримайте без холо­дильника більше 2-х годин.

Доводьте супи до кипіння, добре підігрівайте раніше приготовану їжу.

Ведіть активний спосіб життя, приділяйте спорту не менше 30 хв на день. Це може бути як тренування в залі, так і спортивна гра, велосипед чи прогулянка — те, що вам подобається та під силу.

Читайте також:

Франківський персонаж Пане Дайте Пару Копійок лікується у Богородчанах. ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #їжа #харчування #здоров'я #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...