Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО

У відділенні стаціонарного догляду в селі Більшівці на Івано-Франківщині, серйозно порушуються права мешканців.

Про це інформує сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Такого висновку дійшли члени моніторингової групи у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області та громадських моніторів національного превентивного механізму під час візиту до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Галицького районного територіального центру надання соціальних послуг.

Разом із тарганами на стінах, шторах, ковдрах, ліжках, тумбочках із стійким запахом сечі та захаращеними санітарними та підсобними приміщеннями без дотримання санітарно-гігієнічних норм тут проживають 42 особи похилого віку.

Підопічні п’ють воду з крана в коридорі чи в санітарних кімнатах, однак висновку санітарно-епідеміологічної служби про якість води моніторам надано не було. Біля ліжок лежачих підопічних відсутня питна вода.

Хоча стаціонарне відділення знаходиться в одному приміщенні з поліклінікою, щорічний медичний огляд підопічних вузькопрофільними спеціалістами не проводиться. Особи, які прикуті до ліжка, роками не проходять флюорографічні обстеження, не виходять на вулицю та не мають доступу до свіжого повітря.

Один із підопічних сказав:

«Люди, які живуть тут, – забуті Богом і людьми».

Мешканці відділення скаржились на одноманітну їжу, відсутність у раціоні м’яса, риби та стверджували, що у відділенні їм не давали свіжих огірків, помідорів та фруктів навіть влітку та восени, коли вони були дешеві.

Виявлено також інші порушення та недоліки, такі як порушення прав осіб з інвалідністю та обмеженими фізичними можливостями, порушення права мешканців на приватність та права на належні умови проживання.

За результатами моніторингового візиту звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених порушень і недоліків буде направлено до Міністерства соціальної політики України та місцевої райдержадміністрації.

Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-1 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-2 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-3 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-4 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-5 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-6 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-7 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-8 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-9 Нелюдські умови у будинку для людей похилого віку на Прикарпатті. ФОТО, фото-10

Читайте також:

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська люди право побут жах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати