Мозковий імплант зупинить гвалтівників і самогубців

Вчені зі Стенфордського університету, про роботу яких розповідає The Telegraph, виявили чіткий сигнал, що формується в мозку за кілька секунд до спалаху імпульсивної поведінки. Електрична активність проявляється в області прилеглого ядра — у популярній літературі його часто називають центром задоволень.

Інструментом заохочення служить задоволення. Влада прилеглого ядра настільки сильна, що іноді люди перестають думати про наслідки своїх вчинків, в тому числі соціальних. Однак тепер, коли вчені зрозуміли, який сигнал передує необдуманим учинкам, вони зможуть блокувати його. Вони довели, що подача невеликого електричного імпульсу на прилегле ядро в момент формування хвилі мозкової активності здатна запобігти імпульсивній поведінці.

Можливості, які відкриває це дослідження, здаються безмежними. Простий імплант в мозку, що вчасно подає електричні сигнали, допоможе боротися з ожирінням, наркоманією, алкоголізмом, сексуальною стурбованістю і спалахами гніву. Попрацювавши в критичний момент, імплант дозволить утримати людину від самогубства або акта сексуального насильства.

«Уявіть собі, чи можете ви передбачити і запобігти спробі самогубства, ін’єкції героїну, потребі багато їсти або вживанню алкоголю або раптовому нападу неконтрольованої люті», — сказав доктор Кейсі Хелперн, доцент нейрохірургії в Стенфорді.

Мозкові імпланти вже використовуються в терапії таких неврологічних захворювань, як хвороба Паркінсона, але їх потенційна придатність для боротьби з небажаною поведінкою доведена вперше. Перші досліди на гризунах вже дали позитивні результати.

Івано-Фракнівськ Івано-Франківськіновини наука медицина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі