Цьогоріч у світі вбили 65 журналістів – «Репортери без кордонів»

19 грудня організація «Репортери без кордонів» опублікувала другу частину свого підсумкового звіту, присвячену вбивствам журналістів у світі.

Результати представлено на сайті міжнародної організації.

З 1 січня до 1 грудня 2017 рокуу світі було вбито щонайменше 65 журналістів у зв'язку з професійною діяльністю.

39 із них були цілеспрямовано вбиті, ще 26 загинули під час виконання професійних обов'язків унаслідок бойових дій або терактів.

Серед загиблих 55 журналістів– чоловіки, 10 – жінки. Кількість жінок, що загинули, з минулого року зросла вдвічі.

Із загиблих журналістів 4% були фрілансерами, а 1– фіксером.

Найнебезпечнішою країною для журналістів у 2017 році знову визнали Сирію. Вона вважається також з 2012 році. Слідок за нею йдуть Мексика, Афганістан, Ірак та Філіппіни. Цьогоріч 58 з 65 журналістів загинули в власних країнах. В Україні смертей журналістів не зафіксовано.

«Репортери без кордонів» відзначають, що кількість вбитих у 2017-му році журналістів – ценайменший показник за останні 14 років.

Організація пояснює це тем, що журналісти їдуть з країн, де працювати стало занадто небезпечно ( Сирія, Ірак, Ємен та Лівія). Окрім того, працівники медіа нерідко йдуть з професії у інші сфери діяльності.

«Репортери без кордонів» також повідомили, що наразі в світі викрадено 54-х журналістів, серед яких є одна жінка. Більшість викрадень відбулася в Сирії, Ємені та Іраку. За даними організації, в зв'язку з журналістською діяльністю 326 працівників медіа станом зараз ув'язнено. При цьому майже половина з них опинилася у в'язницях п'яти країн: Китаю, Туреччини, Сирії, Ірану та В'єтнаму. Нагадаємо,за данимиправозахисної організації Комітет захисту журналістів (CPJ), станом на 1 грудня 2017 року це було 262 людини.

Україна в документі згадується в контексті викрадень двох журналістів на Донбасі.

Як пояснилиDWв «Репортерах без кордонів», ідеться провикрадення журналіста низки українських ЗМІСтаніслава Асєєвата блогераЕдуарда Неделяєва. За даними організації, пана Неделяєва «суд» самопроголошеної «ЛНР» влітку засудив до 14 років ув'язнення за проукраїнську позицію.

У «Репортерах без кордонів» констатували, що сепаратисти на Донбасі «розглядають небагатьох критично налаштованих журналістів, які ще не втекли, як шпигунів».За даними організації, на початку збройного конфлікту у 2014 році на Донбасі було викрадено понад 30 журналістів.Той факт, що цьогоріч там викрали двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року«Репортери без кордонів»повідомили, що всвіті було вбито 74 журналісти.Найбільше працівників ЗМІ було вбито у Сирії.

У квітні міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів»оприлюдниладослідження World Press Freedom Index, у якому проаналізувала рівень свободи засобів інформації та умови для роботи журналістів у 180 країнах світу. Україна посіла в цьомурейтингу102-е місце, піднявшись на п’ять сходинок порівняно з показниками 2015 року.

Івано-Фракнівськ Івано-Франківськіновини журналіст безпека
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі