• Головна
  • У США заявили, що космос — це не спільне надбання
08:40, 21 грудня 2017 р.

У США заявили, що космос — це не спільне надбання

Космічна індустрія в найближчі 30 років може зрости до $3 трлн. Багато в чому це станеться завдяки появі приватних компаній. Однак чинний договір «Про космічний простір», прийнятий ще в 1967 році, стримує розвиток галузі. США планують ввести нові правила для космічної індустрії і зробити Америку найбільш привабливою країною для приватних підприємств.

Минулого тижня президент США Дональд Трамп підписав директиву, яка закликає NASA знову зайнятися освоєнням Місяця, а саме провести пілотовану місію і побудувати на супутнику Землі постійну базу. Але, як зазначає Quartz, у космічного агентства недостатньо ресурсів для проведення подібної місії. NASA буде потрібне істотне збільшення фінансування для розробки одного тільки обладнання, при тому що уряд вже кілька років залишає космічний бюджет без змін. Без приватників поставлені завдання навряд чи вдасться виконати.

Приватні компанії все щільніше починають співпрацювати з космічним агентством. Так, SpaceX регулярно доставляє для NASA вантажі на МКС , а нещодавно агентство вперше дозволило компанії провести запуск з використанням ракети і космічного корабля, які вже літали.

Однак останнім часом все більшої популярності набуває освоєння космосу з метою видобутку копалин. «Космічний капіталізм» обіцяє принести компаніям колосальний прибуток. І це ще один фактор, який змушує уряд підтримувати приватників і навіть міняти законодавство.

«Хайтек» вже писав про прийнятий в 1967 році договір «Про космічний простір», який підтримали понад 100 країн. Угоду прийняли, щоб зупинити космічну гонку озброєнь між США і СРСР . Тепер держави по всьому світу змагаються між собою вже не в освоєнні космосу, а в технологіях штучного інтелекту. А старі закони й надалі залишаються в силі. Один з пунктів договору дозволяє приватним компаніям проводити космічні місії тільки при наявності авторизації і постійного контролю з боку держави. Ця умова гальмує розвиток космічного бізнесу.

США мають намір ввести нові закони, які дадуть поштовх космічній індустрії. Як заявив у своїй промові виконавчий директор Національної космічної ради США Скотт Пейс, держави мають право самостійно встановлювати закони в питаннях космосу. Думка про те, що космос – це «спільне надбання», «спільна спадщина» і «суспільне благо», вже не є актуальною. Пейс підкреслив, що в договорі, прийнятому в 1967 році, ці поняття не закріплені. Глава ради також зазначив, що нові норми в нових сферах людської діяльності встановлюють ті, хто «активно діє», а не ті, хто «сидить удома».

США допускають, що працюватимуть над новими законами спільно з урядами інших країн та іноземними організаціями, але саме Америка повинна стати найкомфортнішим простором для космічного бізнесу. «Наше завдання – створити законопроекти і норми регулювання, до яких захочуть приєднатися інші країни», – зауважив Пейс.

Читайте також: Мозковий імплант зупинить гвалтівників і самогубців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #США #космос
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...