Енергетика Прикарпаття у цифрах і фактах

22 грудня професійне свято відзначають українські енергетики.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області дає характеристику галузі на Прикарпатті.

В області потреби в електроенергії задовольняють теплова електростанція, теплоелектроцентраль, когенераційна установка, 9 сонячних, 4 гідро- та 2 електростанції, що працюють на біогазі. Найбільшим виробником електроенергії в області виступає відокремлений підрозділ «Бурштинська теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК «Західенерго».

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у січні–жовтні 2017р. було зайнято 9,6 тис. осіб або 22,3% працюючих у промисловості області. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за цим видом діяльності склала 7903 грн, що майже на третину перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області .

Підприємствами енергетичної галузі у 2016р. реалізовано продукції на суму 12,8 млрд. грн, що у загальнообласних обсягах склало 34,2%. У 2016р. в області вироблено 8,9 млрд. кВт/год електроенергії (загальнодержавних обсягів), що на 11,3% менше попереднього року, теплоенергії вироблено і відпущено 1 млн. Гкал (на 4,2% більше).

Щорічно електростанціями області генерується 5–6% загальнодержавного обсягу електроенергії, зокрема тепловою електростанцією – 12–15% її виробництва тепловими станціями держави.

У розвиток підприємств енергетичного комплексу за січень-вересень цього року інвестовано 246,3 млн. грн. Частка підприємств тепло- та електроенергетики в загальному обсязі капітальних інвестицій у промисловість області за 9 місяців 2017р. склала 11,3%, іноземними інвесторами у енергетичну галузь області станом на 1 жовтня 2017р. спрямовано 6,3 млн. дол США.

Для потреб галузі упродовж січня–вересня 2017р. в експлуатацію прийнято лінії електричні силові місцеві наземні протяжністю 1,97 км, трансформаторні понижаючі підстанції напругою 35 кВ (потужністю 2,63 тис.кВ·А), міні-ГЕС (4,91 тис.кВт), електростанціїї, що працюють на енергіїї вітру (0,6 тис.кВт), сонця (157,90 тис.кВт) та на нетрадиційних джерелах енергії (0,33 тис.кВт).

Читайте також:

Для франківських ОСББ наступного року виділять 12 млн. гривень

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська енергетика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі