Моя будова, мої неврози: випробувано на собі

Новину, що ви зачинаєте будуватися, сприймаєте з прихованим страхом , але й з захопленням: ммм, от нарешті я буду мати свою хатку і вступлюся від цих….(тут кожен має свій перелік))…Але як потому виявиться, що ваша майбутня господарка не адаптована до дійсності, то встид вам і кара Божа… Тому майте свою стратегію при будівництві, бо практичні наслідки її відсутності часто песимістичні –газдівство значно втрачає позиції у пошукових системах межи знаннями, майстрами, магазинами, мріями і грішми.. Тож не дивуйтеся, якщо ваші мрії значно “просідають ” і порєдні сусіди посміюються над потугами будівництва хати без стратегії. А ви чіхаєте при цьому потилицю всіма обома руками…Тому кілька практичних спостережень і порад з мого власного досвіду і з досвіду інших людей, порад несистематизованих, але приближених до кожного забудовника та і до життя загалом…

МОЯ БУДОВА, МОЇ НЕВРОЗИ…

Про ділянку

Не купила би ділянку 40-50 км від міста – це далеко… Краще пошукати хоч і маленьку, але ближче. Не купувала би ділянку з перепадом, на схилі горба. На підпірні стінки і інші зайвості купу грошей витрачаєш. Планування ділянки перетворюється у повну капару.Хіба –що ви ну дуже вже захочете вирити в природному ландшафті підвал чи пивничку.

Про перспективу

Ніколи б не перебудовувала старий, радянської споруди, будинок, а замовила би бульдозер і побудувала би новий – швидше і дешевше. Не будуйте «палацу» серед нетрів, таке не продати потім, а милуватися навколишньою убогістю з другого поверху – не дуже «айс». Ще: ( і може найголовніше): розраховуйте, що будете тільки самі жити в цьому будинку, бо вашим дітям і тим більше онукам він не потрібен – у них своє життя. Ніхто не хоче жити з батьками, кожен хоче власного простору.

Про комунікації

При купівлі ділянки ніколи більше не слухала би нікого про те, що, мовляв, до світла і газу якихось 10 метрів. Бажано купувати ділянку з наявними на ній комунікаціями – мені провести світло і газ обійшлося в дуже пристойну суму. Не обирала би ділянку «просто в полі», бо електрика, газ, вода, охорона – це все те, що довелося робити нам самим і за свої гроші. Думаю, що ділянка в котеджному місці знімає більшість озвучених проблем.

Про гроші

Одна з найголовніших порад – розраховуйте свій наявний бюджет при будівництві. А не що "якось буде"…Бо якщо грошей на "імперію" не вистачає , то робіть простий економний будинок 80 метрів на сім’ю з 4 людей, а не цегляний палац на 240 квадратів. Бо в нім треба жити, а не його вічно  будувати! Накопичите грошей – збудуєте собі палац! Давала б «стоп’ятсот» разів пораду – адекватно оцініть вартість внутрішніх робіт, газу, світла, штукатурки, паркету, плитки ще на етапі фундаменту. Тому що коробка, фундамент, покрівля – це дитяче лепетання порівняно з бюджетом на внутрішні роботи та оту всю інженерію.

Про планування

Чим простіше планування будинку, тим простіше і дешевше його будувати і помилок менше буде. Перший поверх робила не планувала би перетікаючий : відкритий простір холу-кухні-їдальні-вітальні. Так, звісно, є відчуття простору! Але,як свідчить практика, всі ці європейські модні штучки розраховані на ланчі, мікрохвильовку та тости, а не на готування борщів, пляцків і, відповідно, на запахи від цього всього. Тому рекомендую нормальні невеликі кімнати з закритими дверима від кухні. Окремо про те, що одна спальня на першому поверсі має бути. Зараз - гостьова, потому - вам, коли вам буде по 90 років і ви не годні будете бігати на другий поверх спати.

Варта тут сказати, що якщо сім’я з 4 осіб живе в 2-3 кімнатній квартирі 50-70 кв. м., але цього вже замало, то будинок в 120-150 кв. м. – більш ніж достатньо. А коли 240 кв. м., то вже трохи забагато, і замість господаря будинку ти стаєш його обслугою.

Про сходи

Плануйте нормальні сходи, а якщо не вмієте, то принаймні  залишайте для них «шахту» десь хоча б коло 6 м. кв., щоб могти розмістити, «розвернути» сходи грамотно. Потім простіше робити зручні присхідці.  Тобто, чим менший присхідець, тим легше підніматися.

Про кухню

Обов’язково зробити на кухні коморку 3-4 м.кв. А в коморі -- полиці, полички І чим більше, тим краще. Тоді меблі на кухні можна робити більш дизайнерські і не переживати, що щось не поміститися.Так під рукою буде тільки те, що потрібно практично кожен день. Ще - не економте на витяжці і робіть теплу підлогу під ногами.

Про гардеробну

Ми подумали про необхідність гардеробної ще на етапі вибору проекту. І це виявилося дуже добрим рішенням.Бездоганним рішенням, я би сказала. Якщо будинок одноповерховий, то гардеробну робити на першому поверсі, або робити їх дві, якщо двохповерховий. Реально набридає ходити щоразу на другий поверх переодягатися. Біля входу зробила б велику гардеробну кімнату, а не шафу-купе, дуже не вистачає її взимку. 

Про дизайнерів

Якщо вже ми про дизайнерів, то ні за що би більше дизайн приміщень не замовляла. Хоч я замовила лише одну кімнату, але за фактом зробили все не так, як намальовано :))Бо треба виходити з наявних ринкових пропозицій, а не з картинки з журналу. Наша дрімаюча "імперська кров" конче хоче розкоші і багатства, а наша "соцреалістична", здебільшого, кишеня дуже швидко розвінчує такі міфи. ТОму рекомендую дивитися на реальні виконані проекти наживо - в друзів, родичів, у майстрів - а не на картинках, котрі дуже обдурюють уяву.

І ще: ніяких підвісних стель з 10-ма тисячами лампочок!! В реаліях ця мода пішла від того, що такими підвісними конструкціями ховають якісь інженерні рішення внутрішніх потреб, а не просто роблять ці "банячки" і витинанки для краси. А в нас  - для краси. І для спустошення бюджету. Те ж саме - про декоративні ніші в стінах з гіпсокартону. Всякий непотріб і пилюка на них збирається (не тільки у мене), і постійно треба прибирати.

Про плитку

Не робила би у ванній світлу однотонну підлогу – кожну смітинку видно, хоч раз в годину мий. Про світлу фугу на підлозі вже стільки написано!!! Але мабуть мені мало було… Спочатку було дуже красиво, а зараз затирка плямами, не відмивається . З часом ВСІ шви на підлозі стають одного кольору – сірого. Проте, не робила би і чорну підлогу і чорну плитку (особливо на підлозі у ванній). Видно не те, що будь-який бруд, а кожна порошинка і крапля, особливо з пральної машинки. Треба було вибирати кольорову, абсолютно рівну, краще  не глянцеву, і щоб фаски майже не було.

Про двері

Не робіть проходи вужчі, ніж 1 м. Менше дверей на першому поверсі і більше арок.Великі прорізи замість дверей/арок, де можливо - так економніше в плані покупки дверей. Двері без порогів. Внутрішні двері -  тільки з  дерева, нехай і недорогі. Ніколи більше б не поставила вхідні важкі вхідні металеві двері з мдф-накладками. Вони добре тримають тепло, але, важкі, постійно гримлять при закритті, а у що перетворилася мдф - накладка за 2 роки, а особливо після повені 2008,то промовчу… Тому рекомендую добрі дерев’яні двері.

Про вікна

Не робила би арочних вікон, бо подорожчання вікон майже постійно зараз відбувається в два рази і внутрішня обробка ще в два. Бажано, щоб віконні відкоси проектувалися не прямі, а трохи розходилися – більше буде світла.

Не робила би на другому поверсі глухі вікна. Їх потрібно мити 2-3 рази в рік…А як?

Про камін

Всім раджу планувати камін в будинку. Накидати дров,сидіти і дивитися на нього – це щось чудове. Для таких моментів варто жити і працювати… Друзі...)

Моя будова, мої неврози: випробувано на собі, фото-1

І камін треба робити зі склом. Хочеш – відчинив дверцята, і сидиш біля відкритого вогню, набридло – закрив і пішов спати. Застілля з гостями – теж відвернувся, і ні за що не переживаєш…При установці камінної топки не пошкодуйте грошей на камінний вентилятор і розводку труб повітряного опалення. Зараз камін палю– реально гріє в холі, а потім, нагріваючись, - стіни в спальні і у верхньому холі..

Про теплу підлогу

Якщо би знала, наскільки класна річ тепла підлога, то зробила би її ще в деяких місцях в будинку. Задоволена – не те слово.

Не встановлювала би електричну «теплу підлогу». По-перше, дорого, а потім у неї два статуси – «недавно встановлена» і «вже перегоріла». В нас підлога від водяного опалення. Але тепла підлога - це таки "прикольна" штука,особливо у ваннах і при вході в будинок.

Відразу треба вирішити, де буде стояти кухонні меблі і холодильник, і чітко під них не класти теплу підлогу! І те , що контур теплої підлоги повинен жити окремим життям від системи опалення – це аксіома!

..і про сад

Не слухала би ні родичів, ні сусідів щодо городу. До чого він потрібен на 6 сотках? Час, витрачений на поливання, прополювання, добриво і т. д., вигідніше направити на відпочинок, роботу, або на щось більш гуманне для власного Я. А от дерева садити треба, формувати їх крони, і доглядати за ними – не лише корисна, а й самовідновлювююча справа для тіла і душі.

Моя будова, мої неврози: випробувано на собі, фото-2
Івано-Франківськ Івано-Франківськіновини будова поради практично
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
170 переглядів в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати