У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО

Відбулася перевірка Івано-Франківської обласної психіатричної лікарні №2. Умови,  в яких перебувають хворі, пересічних прикарпатців шокують.

Моніторингова група у складі працівників регіонального представництва Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області та представників громадськості в рамках реалізації національного превентивного механізму проти катувань повторно відвідала обласну психіатричну лікарню №2 Івано-Франківської області, йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Учасники перевірки відзначили, зокрема, що адміністрація закладу розпочала реалізацію рекомендацій, наданих за результатами попереднього моніторингового візиту. Так, проведено ремонт теплотраси (температура повітря в приміщеннях відділень на час візиту була в межах норми), завершено ремонт у ванній кімнаті відділення №1, пацієнти цього відділення наразі мають вільний доступ до теплої води.

Неподалік підсобного господарства лікарні розташовано психіатричне відділення сестринського догляду №5, в якому проживають працевлаштовані  у цьому господарстві пацієнти (9 жінок і 15 чоловіків).

Незважаючи на те, що у відділенні проведено ремонтні роботи в місцях загального користування та в кабінеті медичної сестри, палати відділення потребують ремонту: помітні тріщини на стелях, на стінах є грибок, від чого у приміщеннях відчувається стійкий і неприємний запах, двері в палатах відсутні. Деякі ліжка пацієнтів, у яких були  обірвані панцерні сітки, адміністрацією закладу замінено під час проведення моніторингу.

«Усі пацієнти користуються старим, зношеним, часто дірявим одягом та постільною білизною, тоді як на складі зберігається нова постільна білизна та якісний одяг. Чоловіки і жінки у закладі користуються спільним туалетом, у них відсутній  вільний доступ до душу», - відзначили перевіряльники.

Від пацієнтів лікарні надходили численні скарги на неналежне  харчування.

«В день візиту до обідньої порції кожному було додано яйце, хоча воно не було передбачено в меню, проте у пацієнтів це викликало позитивні емоції, деякі  навіть відзначали, що в них сьогодні свято», - йдеться у повідомленні.

Більшість пацієнтів цього закладу потребують вирішення соціальних питань: оформлення в будинки-інтернати чи виписки додому. Однак адміністрація закладу стверджує, що не може вирішити ці питання.

В ході візиту також виявлено певні порушення прав пацієнтів на охорону здоров’я та медичну допомогу, порушення права на приватність тощо.

У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-1 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-2 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-3 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-4 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-5 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-6 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-7 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-8 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-9 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-10 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-11 У раціон хворих додали яйце. Ті думали, що сьогодні свято, - перевірка психлікарні на Прикарпатті. ФОТО, фото-12

За результатами виявлених в ході візиту порушень звіт із зазначенням рекомендацій щодо їх усунення буде направлено до Міністерства охорони здоров’я України та до Івано-Франківської обласної державної адміністрації.  

Читайте також:

Вижити у Більшівцях. Умови у будинку для літніх людей вразили Україну. ВІДЕО

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська психіатричналікарня перевірка умови
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
462 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати