• Головна
  • Старовинна церква Благовіщення Господнього у Коломиї відтепер належить громаді УГКЦ. ФОТО
10:40, 14 травня 2018 р.

Старовинна церква Благовіщення Господнього у Коломиї відтепер належить громаді УГКЦ. ФОТО

Останній міжконфесійний конфлікт у Коломиї успішно погашено. Погашено без галасу й об’єктивів телекамер. Йдеться про історичну пам’ятку – церкву Благовіщення на старому міському кладовищі.

Нагадаємо, що торік довкола найстарішої на Коломийщині церкви розгорівся конфлікт між вірянами УПЦ МП, які на правах оренди користувалися церковним приміщенням, і прихильниками УГКЦ, інформує «Дзеркало Коломиї».

5 червня під тиском громадськості поліція церкву опечатала й зачинила. Відтоді богослужіння проводилися почергово греко-католиками і православними МП на церковному подвір’ї. 18 жовтня капелани УГКЦ разом з активними вірянами самовільно замок розпечатали й увійшли до храму. Громада УПЦ МП подала позов до обласного суду, який частково виграла. “Частково” на практиці означає – “трохи вашим, трохи їхнім”…

Таке релятивне рішення суду підняла нову хвилю обурень патріотично налаштованих коломиян. Щоправда, до відвертих сутичок уже не доходило. Віряни московського патріархату відступилися. Натомість утворилася нова громада УГКЦ, яка в ОДА затвердила свій статус юридичної особи з наданням їй церковного приміщення – храму Благовіщення Богородиці.

Нещодавно владика Василій Івасюк призначив настоятелем храму священика Андрія Танасійчука.

Сьогодні владика представив громаді нового пароха церкви.

Отець Андрій закінчив римо-католицьку семінарію у Варшаві. У Римі захистив дві докторські дисертації. На сьогоднішній день попри священичі обов’язки в Коломиї викладає канонічне право в інституті екуменічних наук у Венеції:

"Владика мене закликав і мовив: “Я хочу, аби ця церква стала духовною писанкою Коломиї”. Ця століттями намолена церковна споруда має стати вівтарем поєднання, а не розбрату між християнами. Я засуджую нерозумні заклики окремих патріотів відбирати чужі храми".

Нам чужого не треба, однак своє рідне відстоювати мусимо. І Бог нам у цьому допоможе, як допоміг повернути в батьківське лоно старовинний храм. Тепер нам належиться повернути церкві порушений попередніми прихожанами канонічний вигляд, аби її занесли до списка ЮНЕСКО.

Читайте також:

Останні настінні написи в’язнів Заболотівської тюрми НКВС. ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #церква #конфлікт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...