• Головна
  • Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО
12:00, 27 травня 2018 р.

Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО

Сьогодні святкують День Святої Трійці , або ж П'ятдесятницю, День Зіслання Святого Духа чи Зелену неділю — одне з головних християнських свят, яке у православ'ї входить до числа дванадесятих свят, а в католицькій церкві має найвищий статус торжества .

Значення свята

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів , яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про святу Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО, фото-1

Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими чи липовими гілками. Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа .

Традиції

Як і зазвичай, на великі свята, не можна працювати в полі та городі, прибирати в домі, шити, прати, лагодити щось. Краще взагалі звести до мінімуму фізичну працю. Бажано перед святами добре відмитись та постригтись, адже в три дні Зелених Свят це робити суворо заборонено. За народною легендою, ці процедури можуть розбудити русалок, котрі затягнуть плавця на дно водойми.

Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО, фото-2

у церквах цього дня правили дві Служби Божі. Освячували гілки липа, берези чи обереги.

Особливою пошаною користувались обереги, сплетені напередодні свята із лікарських трав і освячені на Трійцю. Вони ще довго зберігались в домі поблизу ікон.

Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО, фото-3

Цей день удавнину часто святкували десь на вулиці, прикрашаючи голови вінками, а дівчата гадали на цих вінках на свою долю. Господині готували різні смачні страви до святкового столу та запрошували родичів у гості. На столі стояли домашня птиця та риба, свіжі овочі та різноманітна зелень, молочні продукти і свіжа випічка: короваї, млинці, пироги. Вся родина бажала одне одному здоров’я та довгих років життя.

Заборони на свято Трійці

1. Не проводити земляні роботи. Трійця вважається святом землі. Наші пращури вважали, що в цей день вона святкує свій день народження. Землю, церкву та будинки прикрашали свіжою зеленню та квітами. Тому важливо не займатися будь-якою земельною роботою у цей день.

Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО, фото-4

2. Не зрубувати чи спилювати дерева. Особливо обережно потрібно ставитись до дерев на зелені свята. Береза, горобина та верба часто використовуються у ритуалах на Трійцю. Раніше дівчата прикрашали їх стрічками, квітами та віночками.

3. Не гуляти у лісі. За народними повір’ями на зелені свята в наш світ приходять міфічні істоти – мавки та русалки. Наші пращури вірили, що вони могли нашкодити людині, тому у цей період не гуляли самі у лісі, уникали водойм та не випускали худобу на пасовища.

Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО, фото-5

4. Не купатися. Існує повір’я, що у період трьох днів не можна купатися у водоймах, адже хитра русалка у будь-яку мить може затягти на дно.

Трійця і Зелені свята: значення і традиції. ФОТО, фото-6

5. Не виконувати будь-яку домашню роботу. Прибирати дім, прати білизну, шити, різати – усю цю хатню роботу не можна робити у період Трійці. Виняток становить тільки приготування їжі для родини та домашніх або свійських тварин.

Прикмети на Зелені Свята:

Оскільки свято перехідне, то точних прикмет, пов’язаних з ним мало. Але ось декілька з них:

1. “На Трійцю посватався, а на Покров одружився, значить, шлюб буде довгим, щасливим”. – тобто вважалось добрим знаком посвататись саме у ці святкові дні.

2. Дощ на Трійцю – до врожаю, теплої погоди, без заморозків.

3. Дощ на Трійцю – це сльози за померлими.

4. Дощ на Трійцю – чекай багато грибів і теплу погоду.

5. З Трійці починається справжнє літо.

6. З цього дня не тільки з неба, а й від землі тепло йде. (Мається на увазі, що земля уже прогрілась від весняного тепла і відпочивати на природі стає по-справжньому тепло).

7. Прийде Трійця – буде і на дворі, як на печі.

Читайте також:

Франківськ у вишиванках: танець студентів і одягнений пам’ятник. ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #Трійця #Зеленісвята
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...