На Івано-Франківщині один із найбільших показників лікування ВІЛ-інфікованих

В Інституті аналітики та адвокації дослідили скільки закупляли ліків для ВІЛ-інфікованих людей у 2014-2016 рр. Аналітики дійшли висновку, що препарати у Івано-Франківській області доступні більше, ніж половині пацієнтів.

На Івано-Франківщині один із найбільших показників лікування ВІЛ-інфікованих, фото-1

За інформацією від ЦГС у 2016 році в області на диспансерному обліку перебували 953 особи. З них терапію отримали 520 пацієнтів – 54% ВІЛ-інфікованих. Кожного року у Івано-Франківській області збільшується кількість хворих.

На Івано-Франківщині один із найбільших показників лікування ВІЛ-інфікованих, фото-2

"Для лікування ВІЛ-інфікованих людей використовують АРВ-препарати. Ними регіони забезпечує держава. – розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко. – Щороку медики розраховують скільки ліків необхідно регіону – повну потребу, а держава надає фінансову квоту. На Івано-Франківщині ці показники мають різні обсяги. Упродовж 3 років виділена квота зросла, але все одно була менша за потребу. Найбільша частка замовлення приходить на препарат Лопінавір/Ритонавір. Окрім цього, в області використовується ще 28 препаратів для лікування ВІЛ/СНІД".

На Івано-Франківщині один із найбільших показників лікування ВІЛ-інфікованих, фото-3

За результатами дослідження за 2014-2016 роки в Івано-Франківській області щороку зменшувалась фактична забезпеченість. Проте кількість хворих, які отримували лікування в 2015-2016 рр. навпаки збільшувалась. Так у 2016 році регіон мав бути забезпечений ліками на 1/5, проте терапію отримали більше половини ВІЛ-інфікованих.

Для того, щоб забезпечити більше людей лікуванням в ІАА рекомендують вдосконалити систему збору потреби регіонів у препаратах та вирішити проблему з запізненням поставок.

Більше деталей дослідження за посиланням.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Читайте також:

Не дожити до 60. Чому українці вмирають рано, і чи змінить це реформа

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська ВІЛ/СНІД дослідження.статистика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі