На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО

В селі Кукільники Галицького району знаходиться старовинний Костел св. Івана Євангеліста, Марії Магдалини і 40 мучеників.

Будівля є пам'яткою архітектури місцевого значення. Зведений, за одними джерелами, в 1732, за іншими - в 1722 році на кошти львівського архієпископа Яна Скарбека. Втім зараз, колись величний і неймовірно красивий костел доживає свого віку серед заростей і бур'янів, пише Бліц-інфо.

За заповітом Скарбека в Кукільницькому костелі повинні були поховати його серце. Ще під час будівництва в 1735 році храм обікрали. Але, згідно з історичними даними, в 1766 році костел мав уже 7 нових позолочених вівтарів, крім святої Трійці. У головному вівтарі знаходилося чудотворне розп'яття. Через рік вівтарі були промальовані і позолочені, хори відремонтовані, а дзвони перенесені в нову муровану дзвіницю.

У 1774 році костел розписав художник Станіслав Строїнський. Через два роки храм перекрили новим гонтом, а ще через два роки кладовищі при костелі оточили стіною, на фасаді з'явилися дві статуї.

Всі зміни, які пережив костел в 19 столітті, маловідомі. За часів Першої світової війни храм сильно постраждав: були пошкоджені фасад, сигнатура, амвон і головний вівтар. Дах відреставрували в 1919 році, а генеральний ремонт пройшов в 1924 році. Під час відновлення зміцнили фундамент, змінили повністю черепицю і звели нову сигнатуру. У 1931 році оновлено 3 вівтаря, амвон і орган.

Костел закрили в 1945 році. Після 1955 року в ньому облаштували склад хімічних добрив. У 1962 році сільські жителі підпалили будівлю, і згоріло все, що залишалося на той момент: амвон, вівтарі і сигнатура. З 1990 року костел пустує і остаточно руйнується.

На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-1 На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-2 На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-3 На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-4 На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-5 На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-6 На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-7 На Івано-Франківщині руйнується майже 100-річний костел. ФОТО, фото-8

Читайте також:

В Івано-Франківську реставрують пам'ятки архітектури

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська пам'яткаархітектури костел
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі