• Головна
  • Прикарпатець 15 годин "штурмував" Монблан. ФОТО
07:20, 25 липня 2018 р.

Прикарпатець 15 годин "штурмував" Монблан. ФОТО

Коломиянин Роман Беркещук – молодий альпініст, представник ГО “Білий Камінь”, один з тих, кому вдалося побувати на найзнаменитішій вершині Французьких Альп – горі Монблан висотою 4808,7 метра.

Це – найвища точка Західної Європи, яка розташована на перетині Франції та Італії, пише «dzerkalo.media».

“Любов до гір виникла ще з ранніх років. Першою вершиною була Говерла, десь у років 12. Пізніше з 15-ти почались літні походи Карпатами, потім були зимові, кількаденні, з часом і цього почало не вистачати… Почалися подорожі Кавказом: з вершинами Казбек висотою 5033 м, згодом Ельбрус – 5642 м”, – розповідає Роман.

До сходження хлопець активно готувався:

“Щоб подорожувати горами, потрібно бути фізично готовим. Близько півроку я покращував свою фізичну форму. Сюди входили: заняття в залі, скелелазіння, на жаль, дуже бракує спортивного скелелазного стенду в місті, люди займаються на мості в Королівці або їздять на окремі тренування на скелю “Білий Камінь” в Яремче. Лазіння дуже важливе у підготовці до сходження…”.

На гору сходили групою з 12-и чоловік. Альпіністи – з усіх куточків України. Усі – підготовлена. Але, крім цього, важливе і спорядження

“Найголовніше – потрібно мати хороше відповідне взуття, спеціальні альпіністські боти, які відповідають тамтешнім кліматичним умовам, до яких чіпляються універсальні альпіністські кріплення, так звані “кішки”, призначені забезпечити максимальну стійкість і зчеплення в умовах крутого сніжного схилу чи льоду, системи, та обов’язково – каску.

До комплекту рюкзака входили: Намет, спальний мішок, система для приготування води, їжа, теплий одяг, штормовий одяг, “кішки”, каска, льодоруб, система, мотузки, карабіни тощо.

Перед підйомом прошли акліматизацію. Розбили базовий табір на висоті 3600 метрів. Сходження зайняло 15 годин.

«Найскладніша та найнебезпечніша ділянка маршруту – Гранд Кулуар, або Кулуар смерті, як його ще називають альпіністи. Це скельний гребінь, з якого часто з швидкістю сиплеться каміння, сніг, сходять лавини, - каже хлопець. - Від надлишку емоцій повне розуміння, що ти щойно здійснив сходження на величну вершину, часто приходить вже опісля».

Читайте також:

Мрія-Говерла: прикарпатець на візку підкорив найвищу гору Карпат. ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #Монблан #прикарпатець #сходження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...