• Головна
  • Готуємось до опалювального сезону: на що звернути увагу
20:09, 20 вересня 2018 р.

Готуємось до опалювального сезону: на що звернути увагу

Не за горами опалювальний сезон. Кожний господар намагається належним чином підготуватися до цієї пори. Якщо зважити на непрості економічні реалії, то, принагідно, дуже важливе місце посідає економний підхід до цього питання. Тож у даній статті ми розкажемо, на що треба звернути увагу, щоб максимально оптимізувати обігрів помешкання у холодні зимові місяці.

Журналісти сайту 0342.ua поспілкувалися з провідними фахівцями спеціалізованої фірми «ТеплоБаза-ІФ». За їхніми словами, найперше, з чого варто почати – це відповідально підійти до вибору високоякісного котла, адже саме з нього починається процес обігріву помешкання.

Оскільки газ в Україні значно подорожчав, спостерігається тенденція до встановлення у будинках твердопаливних водогрійних котлів.Такі котли можуть працювати без газу і в якості палива для них можна використовувати не тільки дрова чи вугілля, а й відходи сільськогосподарського виробництва, кору, солому тощо. Це, звичайно, допоможе значно зекономити витрати.

Твердопаливні котли на дровах та вугіллі є дуже екологічними, адже паливо, яке використовується у якості сировини не завдає шкоди довкіллю. Вони прості у технології використання, а строк їх служби довготривалий. Така система опалення є абсолютно автономною, що також має неабиякі переваги. Придбавши такий котел, Ви не буде залежати від газу.

У даній категорії твердопаливних котлів особливо зручними у використанні є пелетні котли, які працюють на гранулах. Паливо у даному випадку має однаковий склад і фракцію, а його подача в пальниковий пристрій здійснюється автоматично. Окрім наведених вище переваг, тут з’являється ще одна, а саме – немає необхідності у постійній присутності когось біля котла, адже він працює не тільки автономно, а й автоматично. Блок керування таких котлів керує не тільки самим котлом (вмикає і вимикає подачу пелет, керує вентилятором), але, як правило, може керувати циркуляційним насосом системи опалення чи системи водопостачання.

Також варто сказати про піролізні котли, які працюють на дровах. Вони більш складні у використанні.Основою роботи котла є принцип піролізного спалювання (або сухої перегонки) палива, суть якого полягає в тому, що під дією високої температури та в умовах нестачі кисню з деревини виділяється піролізний газ. Утворений газ, проходячи через керамічне сопло, змішується з вторинним повітрям і далі згоряє в камері згоряння при температурі понад 1100°С. Перевага піролізних котлів полягає, перш за все, в більшому циклі згоряння палива, до 24 годин (у звичайних котлів до 6 годин). Такі котли краще регулюються по температурі, вони менш інерційні. Утворюється менше сажі та попелу.

Декілька слів варто сказати про котли верхнього горіння. В такому котлі безпосередня подача повітря і сам процес горіння відбуваються тільки у верхній частині паливного шару. Такі котли забезпечують досить тривалий період горіння без додаткового додавання палива в топку, при цьому вони зручні в обслуговуванні, мають високий коефіцієнт корисної дії, система управління проста, в роботі не використовується складна автоматика. А ще найчастіше на такі котли надаються досить тривала гарантія (гарантійних термін може бути до 5 років на нагрівальний елемент і 2 роки на комплектуючі котла).

Встановлення одного із вищезгаданих котлів суттєво допоможе зекономити на обігріві оселі.

Але є ситуації, коли опалення вже зроблено, а газовий котел давно запущено в роботу. У такому випадку треба максимально оптимізувати процес його тепловіддачі. Дієвими у даному разі будуть термостатичні головки і програматор. Це допоможе встановлювати час і потужність роботи котла, таким чином приносячи значну економію для сімейного бютжету.

Якщо ж в силу певних обставин ваша душа лежить таки до газового котла, то фахівці «ТеплоБази-іф» рекомендують звернути увагу на кондинсаційні котли, адже вони мають підвищений коофіцієнт корисної дії. Такийкотел, за умов правильної експлуатації, буде забезпечувати енергозбереження до 30% в рік, а також мінімізувати шкідливий вплив на навколишнє середовище. Крім того, він має найвищий ККД серед всіх газових котлів. Принцип роботи кондинсаційних котлів був відомий давно, але почав користуватися популярністю відносно недавно. Основою поширення кондинсаційних котлів став сплав стійкий до корозії (високоякісна нержавіюча сталь).

Опріч вищенаведених порад, не забудьте належним чином отеплити вікна, двері, прилаштувати у правильному місці радіатори, не закривати їх шторами чи меблями. Детальніше познайомитися з тим, як найбільш ефективно зберегти у домівці тепло можете тут.

А якщо у Вас виникнуть запитання з того чи іншого питання, пов’язаного з встановленням опалення чи Ви не знаєте, де знайти якісну продукцію, звертайтесь у будь-який час до фахівців «ТеплоБази-ІФ» - вони радо допоможуть Вам отримати теплий комфорт взимку, не витративши при цьому зайвих коштів.

 Читайте також: "Дрібниці", які крадуть левову долю тепла у ваших радіаторів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#"ТеплоБаза-ІФ" #твердопаливні котли Івано-Франківськ #купити твердопаливний котел #купити котел Івано-Франківськ #Івано-Франківськ опалення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...