• Головна
  • Бібліотека – це місце, де творяться справжні дива!
16:20, 26 вересня 2018 р.

Бібліотека – це місце, де творяться справжні дива!

Бібліотека. У когось уже лишень одне це слово викличе захват і непереборне бажання бігти до книгозбірні, аби прочитати щось нове чи уже неодноразово читане. В інших же спровокує цинічну посмішку, мовляв, нудно і нецікаво. Але, якби ж тільки знали ці циніки наскільки вони помиляються. Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек ми вирішили трішки уважніше придивитися до Івано-Франківської міської централізованої бібліотечної системи, до того чим вона живе і що може запропонувати сучасному читачеві. І, забігаючи трішки вперед, скажемо - поспілкувавшись з її працівниками, напрошується тільки один висновок: давно потрібно позбутися стереотипів про бібліотеку, як про нудне, застаріло-статичне місцезнаходження запилюжених книг.

Розпочнемо з того, що Центральна міська бібліотечна система у Франківську надзвичайно розгалужена – має 17 філій, включаючи 5 бібліотек у приміських селах. Разом на них усіх нараховується близько 450 тис. примірників книг на найрізноманітнішу тематику. Звісно, за такої кількості можна розгубитися, але тут завжди на допомогу прийде кваліфікований бібліотекар. Який, до слова, допоможе не тільки підібрати цікаву і потрібну саме Вам книгу, а й часто стане надійним другом.

Щоб трішки більше дізнатися, що цікавого і незвичного є в наших міських бібліотеках, ми вирішили безпосередньо поспілкуватися з берегинями цього величного царства книги, а саме з заступником директора Івано-Франківської міської централізованої бібліотечної системи Іванцевою Г. Д., завідуючою відділом обслуговування Кирстою О. М. та працівником інформаційного відділу АБІС Цюпер О. В.

Як стало зрозуміло під час розмови, сучасна бібліотека, направду, має чим зацікавити кожного. Адже у її стінах зараз проводиться сила-силенна різноманітних заходів, покликаних зблизити читача і книгу. Це і презентації нових книг, і зустрічі з письменниками, і тематичні заходи, перформанси, флешмоби, виставки, інформери, рандеву, літературні вікенди та світлиці, майстер-класи та безмір інших захоплюючих імпрез, які просто не можуть залишити відвідувача байдужим. При бібліотеках діють клуби за інтересами, цікаві культурознавчі та книгознавчі гуртки, тут можна зачерпнути не одну пригорщу цінних знань, збагатитися досвідом і знайти однодумців.

До прикладу, при відділі абонементу вже впродовж багатьох років активно провадить свою роботу «Бібліотечник», відомий на всю Україну, який гуртує в своєму колі креативну талановиту молодь. А при читальному залі тепле душевне спілкування від недавнього часу віднаходять люди «золотого» віку.

Звісно, зараз гостро стоїть проблема нібито відходу від традиційного читання паперової книги. Новатори на кожному кроці намагаються переконати всіх у тому, що майбутнє за електронною книгою. Можливо, якась доля правди в цьому і є, адже гонитва за часом, яку бачимо сьогодні, справді не часто може розщедритися на затишне неспішне читання. Та, виявляється, міська бібліотека не пасе задніх і тут. Адже зараз ведеться активна робота над створенням електронної бібліотеки, де користувачі зможуть у будь-який час «позичити» цікаву для себе книгу. Але, як розповідає працівник інформаційного відділу АБІС Цюпер Олена Вікторівна, цей процес довготривалий, бо потрібно і зберегти авторські права, і отримати дозволи видавництв, та й технічне забезпечення потребує постійного оновлення.

Звернемо увагу й на те, що Івано-Франківська МЦБС активно працює над введенням нових технологій. Цим займається  відділ інформаційно-аналітичного забезпечення та обслуговування  АБІС, який опріч роботи над інноваціями,  готує документи на гранти. Зауважимо, тільки за цей рік при його допомозі було виграно три гранти.

Крім того, у бібліотеці можна скористатися інтернетом, сплатити комунальні платежі, зареєструвати дитину в садочок, придбати квитки і навіть просто приємно провести час у соцмережах чи поспілкуватися з близькими людьми по скайпу.

Ми спитали у бібліотекарів чи вистачає їм головного – книг, і яким чином нові книги потрапляють до них. І, як з’ясувалось, кожен охочий має можливість докластись до формування книжкового фонду, залишивши свої побажання бібліотекарям, або заповнивши спеціальну анкету на сайті МЦБС. Це дуже потрібна практика,адже таким чином до книгозбірні має можливість потрапити саме та книга, яка буде читана, а не дарма валятися на полицях.

Якщо ж зазирнути за двері дитячої книгозбірні (вул. Степана Бандери, 8) так само приємно здивує розмаїття пропонованих форм зустрічі з книгою, де на малюка чекатиме не тільки сама книга, а й цікаві вікторини, ігри, і навіть можливість перевтілитися в улюбленого героя чи зазирнути в окуляри "віртуальної реальності". Так-так – саме віртуальна реальність! У міській дитячі книгозбірні є й така "опція". Погодьтеся, небагато бібліотек у нашій країні зможуть похвалитися таким креативним підходом до пізнання книги.

Питаємо в заступника директора МЦБС по роботі з дітьмиІванцевої Ганни Дмитрівни, що найголовніше при роботі з дітьми:

Ми мусимо підготувати майбутнього повноцінного читача. Заохочуємо приходити діток, які ще не вміють читати. Саме для них у бібліотеці мають бути і зайчики, і коники, аби дитина спочатку погралася. Потім ми покажемо книжку і дитинка тоді захоче її почитати. Не вміє – допоможуть батьки, бабуся, мама, тато. Саме таким чином приходить любов до книжки і любов до читання. Якщо не зацікавити книгою з молодших класів, то в майбутньому любові до читання, як такої, не буде.

Бібліотека для дітей – це цілий всесвіт, де повинно бути все. Найперше - усмішка, по-друге - душевна розмова з дитиною. Вже перший погляд і перше слово повинні пригортати дитину так, щоб вона захотіла ще раз прийти в бібліотеку. Для нас дуже приємно, коли наші читачі говорять про бібліотеку «це наша бібліотека». Порада для тих, хто не любить читати? Просто прийдіть до нас…

А ще ж бувають цілком казкові історії. Як, наприклад, та, коли пересічний читач вирішив дитячій бібліотеці подарувати цілий сайт. І цей сайт на даний час є найкращим не тільки в нашому місті, а одним з кращих у всій Україні! Ви там ще не були, то ласкаво просимо - http://www.bibliokid.if.ua/

Питаємо у бібліотекарів, що для них означає робота в бібліотеці і який месидж через нас вони хотіли б передати тим, хто ще осторонь обходить будівлі книгозбірень:

Працівник інформаційного відділу Івано-Франківської міської МЦБС АБІС Цюпер Олена Вікторівна:

«Для мене робота в бібліотеці – це є життя. Я роблю те, що мені подобається. Могла б уже давно піти звідси на іншу роботу, більш оплачувану, але моя душа тут. Ви не уявляєте, які відчуття мене переповнюють, коли, наприклад, готую якесь інформаційне повідомлення про той чи інший захід. Що б хотіла побажати бібліотеці? Найперше більше технічних засобів, щоб ми могли розвиватись. Щоб керівництво нас розуміло, коли в нас щось не виходить, ми над цим працюємо. Щоб ми працювали на якість, а не на кількість. Ми маємо дивитися на свою роботу, не як бібліотекарі, а з того боку, що хоче користувач. Адже ми працюємо саме для них»

Завідувач відділом обслуговування Івано-Франківської МЦБСКирста Ольга Михайлівна:

«Якщо мибудемо продовжувати практикувати ті форми роботи, які є зараз, бібліотека не зникне і має шанс на повноцінне майбутнє. Ми працюємо для того, щоб зникло таке уявлення пересічної людини, що бібліотека – це нудно, сумно і не цікаво. Ми хочемо показати, бібліотека – це сучасно та інноваційно.

Фанатично люблю свою роботу Віддаю їй усю себе. Дуже люблю людей, спілкуватися з ними. Та й читач до нас приходить не тільки по книжку, а й за спілкуванням, за новими враженнями. Запрошую всіх читачів – ми відкриті і завжди раді бачити Вас!»

Ну що ж, бібліотекарі, з якими нам пощастило поспілкуватись, доходять одного висновку: робота в бібліотеці – це їхнє життя, це спосіб мислення, мріяння і втілення тих мрій у життя. І ще, вже підмічене нами, у кожного з них горять очі, а це не може не підкупити і не змусити повірити, що саме тут, у бібліотеці, здатні творитися справжні дива, навіть ті, які здаються неможливими. Завітайте до бібліотеки, переконайтесь самі!

А ще, користуючись нагодою, хочемо від імені всієї команди сайту 0342.ua щиро привітати усіх бібліотекарів з професійним святом, подякувати за неоціненну працю,  самовідданість своїй справі, за збереження цієї неймовірно захопливої країни всеможливих зань. І , звісно, побажати міцного здоров’я, нових шалених ідей та незмінного горіння, адже ви запалюєте й наші серця любов’ю до книги!

Читайте також: Франківськ бере участь у фотоконкурсі молодих біліотекарів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МЦБС Івано-Франківськ #бібліотека Івано-Франківськ #івано-франківська бібліотека
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...