• Головна
  • Двері, які реставрувалися найдовше вже отримали нове життя. ФОТО
09:30, 3 січня 2019 р.

Двері, які реставрувалися найдовше вже отримали нове життя. ФОТО

Над цими дверима ми працювали найбільше часу за всю історію реставрації дверей ініціативою Франківськ Який Треба Берегти! Але воно того явно вартувало! 

Почалась історія з фотографії часів 2 - ї світової, на якій угорські вояки (так за військовою формою визначили краєзнавці), які увійшли в місто перед німцями, стояли на чорно-білій фотографії прямо на вулиці Грушевського, а позаду виднілись наші двері. З огляду на те, що за привідкритою дверкою на сходах проглядаються тіні кованих елементів, ми зрозуміли, що двері були скляними,- йдеться в дописі на сторінці групи «Франківськ який треба берегти»

Двері, які реставрувалися найдовше вже отримали нове життя. ФОТО, фото-1

В часі їх "зашили" металом, а пізніше гіпсокартоном, які було ой як непросто майстрам "розшивати". Крім того, за довге життя дверей (а їм 114 років!) накопичилось чимало роботи по виготовленню втрачених і дуже пошкоджених елементів - "завитушки" внизу дверних полотен і центрального декоративного елементу на притворній планці, відсутньої однієї латунної ручки (ви можете чітко побачити стару і нову - вони відрізняються за кольором).

Двері, які реставрувалися найдовше вже отримали нове життя. ФОТО, фото-2

Окрема історія зі склом. З цією крихкою частиною дверей реставратори завжди відчувають професійний виклик - адже це фактично перше, що б'ється і нищиться. То й не дивно - після двох світових воєн збереглось не багато вітражно- скляних витворів. І якби ж то існували архівні документи і описи - це б дуже полегшило роботу. Та на жаль.... Тому найбільше завдання - делікатно і згідно відповідному історичному часу і стилю вписати нове засклення.

Двері, які реставрувалися найдовше вже отримали нове життя. ФОТО, фото-3

На Грушевського 7, вважаю, це вдалося перфектно. Звичайно скло + фацетовані вставки + рік побудови будинку (він вказаний і на підлозі при вході), зображений в сецесійному віночку на розетці фрамуги, просто ідеально підкреслили витонченість дверей. Невагомі, немов мереживо чи морозяний візерунок на зимовому вікні! Це однозначно любов з першого погляду. І ще важливий момент, щоб до кінця усвідомити наскільки трудомістка і клопітка робота майстра по заскленню передувала такому результату - 185, 185 шкелець довелося вирізати, кожне обробити і вставити в раму дверних полотен! Уявляєте? Чудо майстри з золотими руками - що ще тут додаш?, - йдеться в дописі

Спадщина - то поки що недооцінений ресурс міста, який може і радувати і своєю красою навіть заробляти на благо міста.

Читайте також: 

З пасажу Єгеря, що у Франківську, евакуювали мешканців будинку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини івано-франківська #новини #події
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...