Ціна «Маніфесту»
10:43, 21 лютого 2019 р.

21 лютого День в історії

Ціна «Маніфесту»
21 лютого День в історії

21 лютого 1848 року Карл Маркс (у віці 29 років) і Фрідріх Енґельс (на два роки молодший) надрукували брошуру «Маніфест Комуністичної партії». Твір став жити самостійним життям: за 170 років його сукупний наклад подолав цифру в півмільярда примірників.

Шлях побудови комунізму перетворився в катастрофу світового масштабу з мільйонами людських жертв, зламаною долею і загубленим життям не одного покоління, соціальним і культурним регресом цивілізацій та відстванням економічного розвитку держав «залізного занавєсу».

Маніфест пропонував застосувати наступні заходи в найпередовіших країнах:

1.Експропріація земельної власності та направлення земельної ренти на покриття державних видатків.

2.Високий прогресивний податок.

3.Скасування права успадкування.

4.Конфіскація майна всіх емігрантів та заколотників.

5.Централізація кредиту в руках держави через національний банк з державним капіталом та виключною монополією.

6.Централізація всього транспорту в руках держави.

7. Збільшення кількості державних фабрик, засобів виробництва, розчистка орних земель та їхнє покращення відповідно до спільного плану.

8. Однаковий обов'язок праці для всіх, створення промислових армій, особливо для землеробства.

9.Поєднання землеробства з промисловістю, сприяння поступовому усуненню відмінностей між містом та селом.

10.Суспільне та безкоштовне виховання всіх дітей. Усунення фабричної праці дітей в сучасному вигляді. Поєднання виховання з матеріальним виробництвом, і так далі.

Комунізм класиків марксизму був ілюзорною мрією про «світле майбутнє».

Що запозичили вожді радянського комуносоціалізму від Карла Маркса «в сухому залишку»?

Передусім назву-симулякр «комунізм». Така звична для всіх назва виявилася симулякром (копія яка не має оригіналу в реальності), тому що здійснена з колосальними людськими втратами - знищення «колишніх людей» (за термінологією чекістів) , ліквідація приватної власності, а власність на всі ресурси перейшла загальнонародну власність та зосередилась на вершині «робітничо-селянської» влади — у політбюро ЦК КПРС. Селян зігнали і змусили працювати в колгоспах, інакомислячих «червона фіра» повезла до Сибіру поселивши їх в ГУЛАГи, а вожді дістали можливість довільно визначати всі можливі пропорції економічного, соціального та культурного розвитку «Соцлагєря». У пострадянському світі на свідомість людей тисне образ Маркса, який породив «лєнінський комунізм». Люди ще пам’ятають величезні художньо оформлені профілі Маркса — Енґельса — Лєніна, які були вивішені в центральній частині «совєцького Франківська», крилатий вислів «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!», а ще насильні вчення у ВИШах про філософію марксизму. В Україні ці вчення підпали під дію законів про декомунізацію, і тепер у нас не немає вулиць названих на честь цих псевдогероїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Карл Маркс #Фрідріх Енґельс #комунізм #червоний терор
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...