• Головна
  • Через вирубку щорічно зникає 1% лісу Карпат — WWF
Карпатські ліси
13:38, 4 березня 2019 р.

Через вирубку щорічно зникає 1% лісу Карпат — WWF

Карпатські ліси
Через вирубку щорічно зникає 1% лісу Карпат — WWF

Протягом 1984-2016 років фахівці проекту WWF Україна “Лісова Варта” проводили дослідження змін лісового покриву екорегіону українських Карпат. А саме – у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях, інформує WestNews.

Для дослідження, експерти проаналізували зображення карпатських лісів відзняті супутниками NASA “Landsat”, із застосуванням засобу візуалізації “TimeSync”. На основі статистичної вибірки 2000 випадкових точок, виявили та оцінили щорічні зміни намету 290 ділянок лісу. Дослідники враховували як природні, так і антропогенні порушення.

Результати проведеного дослідження засвідчили, що постійна середня лісистість екорегіону за останні 30 років була близькою до 65,5%. Виявлено також збільшення обсягів лісозаготівлі в українських Карпатах. Виявлений тренд змін лісового покриву вказує на зростання пошкоджень лісового намету. Найбільша їх кількість спричинена суцільними та вибірковими вирубками. Загалом вони становлять близько 92% і лише 8% — це природні пошкодження. Щорічна величина таких рубок перевищує 1% вкритої лісом площі Карпат.

“Слід зауважити, що виявлені дані станом на 2016 рік не свідчать про інтенсивне лісокористування, з точки зору оцінки всієї площі, що залишає можливість сталого розвитку лісового сектору Карпат. Якщо взяти до уваги значну площу лісу, що виконує переважно екологічні та природоохоронні функції і не є часткою планового (головного) лісокористування, то варто зазначити, що подальше збільшення обсягів вирубування лісів масово сконцентрованих у басейнах окремих рік, може становити загрозу екологічній стабільності цілого регіону”, — застерігає координатор проекту “Лісова варта” Дмитро Карабчук.

Насамперед, за словами експерта, це стосується значних порушень лісового покриву, що пов’язані із застосуванням, так званих, суцільних санітарних рубок на значних (понад 10 га) територіях гірського лісу, що стали масовими в останні роки. Слід зауважити і те, що виявлений тренд змін лісового покриву потребує уваги, як з точки зору прогнозування вразливості лісів до кліматичних змін, так і у розрізі можливого впливу соціально-економічної ситуації в країні на появу масштабних вирубок лісів у певних регіонах Карпат.

Читайте також: У Франківську презентували альбом-путівник польським Станіславом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ліси #Карпати #WWF #дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...