• Головна
  • Репетиторство у школах можуть заборонити
13:50, 9 липня 2019 р.

Репетиторство у школах можуть заборонити

Репетиторство у школах можуть заборонити

Учителям, які безпосередньо вчать дітей у школі, заборонили бути їхніми репетиторами, бо це викликає конфлікт інтересів.

"Іноді вчитель не працює як належить на уроці, щоб діти приходили до нього на індивідуальні платні заняття. Це ганебне явище," - каже міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Відомство вже звернулося до шкіл і в письмовому вигляді оголосило таке репетиторство порушенням, пише Газета.

Проте школа має право надавати освітні послуги на платній основі легально, зокрема індивідуальне на­вчання з дітьми, що враховуватиметься як урок.

"З батьками укладається договір про надання платних освітніх послуг. Але є досвід дітей, які мають дуже високі результати ЗНО, і у них не було репетиторів. Все залежить від школи, середовища і від наполегливості самої дитини," - додає Гриневич.

"Репетиторство — це нормальне явище. Якщо вчитель вміє застосувати свої навички та може допомогти учневі підвищити його рівень знань, то це є прийнятним", - говорить директор київської спеціалізованої школи №148 Сергій Горбачов.

Правильним кроком буде узаконити репетиторство. Будь-яка людина, яка отримує дохід, повинна сплачувати податки. Наразі вся ця діяльність неоподаткована. Учителі вимагають, щоб їм підвищили заробітну плату, і це зрозуміло, адже їхня робота надзвичайно складна. Однак її педагогам виплачують із податків, а самі вчителі з додаткового доходу їх не сплачують.

"Міністр освіти Гриневич це не заборонила, "а висловила побажання", щоб такого вчителі не робили, але ніхто цього не узаконював і невідомо, чи збираються, - пояснює спеціаліст. - Невідомо, чи таке рішення узаконять".

Читайте також: Двоє прикарпатських випускників набрали 200 балів на ЗНО з одного предмету

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #вчитель #заняття #репетитор
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...