В Україні запровадять нові дорожні знаки і зелені номери для електромобілів

В Україні запровадять нові дорожні знаки і зелені номери для електромобілів, Андрій Гук

Верховна Рада ухвалила Закон про створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електрокарів.

Як передає Zaxid.net, Верховна Рада прийняла закон №10405, який вводить спеціальні номерні знаки з зеленими буквами і цифрами для електромобілів, а також нові дорожні знаки та штрафи за блокування зарядних станцій для таких транспортних засобів.

Згідно з поясненнями до проекту закону, його парламентарії прийняли 11 липня, він має на меті захистити права водіїв електрокарів на доступ до зарядних станцій.

Закон вводить нові дорожні знаки: «Для електромобілів», «Крім електромобілів» і «Станція зарядки електромобілів». Власники бензинових або дизельних автомобілів, які займуть місце у зарядки, платити штраф від 340 до 510 гривень. Інспекторам з паркування надається право в такому випадку затримати автомобіль порушника, зокрема за допомогою евакуатора.

Щодо кольору номерних знаків, то автори повідомляють, що такі номери (з цифрами і буквами зеленого кольору) використовують в Австрії, Німеччині, Норвегії, Великобританії та ряді інших країн.

Автори законопроекту зазначають, що станом на перше червня в Україні зареєстрували понад 25 000 електромобілів і гібридів, що на 56% більше, ніж в минулому році.

Закон вступить в силу з 1 січня 2020 на разі, за умови якщо його підпише президент України.

Нагадаємо, нові зміни до державних будівельних норм з проектування автостоянок і гаражів набувають чинності з 1 липня 2019 року. Згідно з ними, в Україні вводиться обов'язкова вимога - обладнати зарядками для електрокарів мінімум 5% машиномісць на парковках, що будуються або реконструюються.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
202 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати