21:59, 16 липня 2019 р.
Надійне джерело
На Промприладі відбувся міжнародний фестиваль Сеанс Міського сканування
«Соціально відповідальна економіка може бути прибутковою». На Промприладі відбувся міжнародний фестиваль Сеанс Міського сканування.
На території івано-франківського заводу Промприлад 12 липня в рамках міжнародного фестивалю Сеанс Міського Сканування відбулась панельна дискусія «Циркулярна економіка». Один з її учасників – Юрій Филюк, ініціатор та керівник Промприлад.Реновація, розповів як проект впроваджує системні позитивні зміни у суспільстві та розвиває модель інвестування із соціальним впливом.
«Промприлад.Реновація зароджувався з розуміння проблеми наявності великої кількості закинутих постіндустріальних зон і бажання дати їм нове життя – не руйнуючи об’єкти, а знаходячи для них актуальні функції. Задум створити на території старого заводу інноваційний центр, що генеруватиме ідеї, інновації та прибуток, стимулюватиме розвиток бізнесу, неформальної освіти, урбаністики й креативних індустрій в місті та регіоні, є прикладом якраз відповідальної економіки, орієнтованої на потреби суспільства та людини.»
Унікальна трансформація Промприладу передбачає, що кожен бажаючий може долучитись до проекту і стати співвласником «території майбутнього». Інвестувати від $1000, а згодом отримувати 8-10% річних дивідендів. При цьому кожен інвестований $1 створюватиме $5 соціального ефекту (розрахунок за методикою РАСТ). Юрій Филюк зазначив: «Промприлад.Реновація є прикладом того, що бізнес-моделі, які є відповідальними по відношенню до середовища, у якому функціонують, водночас можуть бути економічно вигідними і прибутковими.»
У дискусії також взяли участь Андреа Кесслер (Materialnomaden, Відень) та Анне Валь (дослідниця з розвитку Life Cycle Assessment software, Дрезден, а модератором виступив Олексій Москаленко (Аналітичний центр УКУ Українського католицького університету, Львів).
Сеанс Міського Сканування, організований урбаністичною лабораторією MetaLab, відбувся на Промприладі вже вдруге. Наприкінці травня з різних країн сюди з'їхались митці, архітектори, урбаністи досліджувати місто та потенційні шляхи його розвитку. Апогеєм стала кількаденна публічна програма: 2 дні симпозіуму, 6 дискусійних панелей за участі 27 спікерів. Інсталяції, виставки, презентації результатів резиденцій та майстерень, а ще – тури по району, концерти і нічна вечірка.
Ініціатором проекту Промприлад.Реновація виступає івано-франківська платформа «Тепле місто», яка реалізувала понад 400 різноманітних ініціатив та проектів, зокрема громадський ресторан Urban Space 100. Згідно з інвестиційним планом протягом 5 років проект залучить понад 700 мільйонів гривень, аби поетапно запустити 6 будівель і парк. Усі інвестори отримують повернення вкладень у вигляді дивідендів, при цьому завдяки своїй інвестиції сприятимуть і розвитку міста та регіону.
Сьогодні проект зібрав близько 70 млн. грн. від понад 100 інвесторів – міжнародних організацій, компаній та приватних інвесторів. Близько 15% просторів заводу вже ревіталізовано: для перевірки гіпотез та відпрацювання процесу реконструкції запущено пілотний поверх, де більше року функціонують 16 різних проектів-представників 4 ключових напрямів, на яких сфокусований Промприлад: нова економіка, урбаністика, сучасне мистецтво та неформальна освіта.
Atlantic Council назвав його «найбільш вражаючим проектом громадянського суспільства в Україні», а ООН Partnership For Sustainability Award визнали Промприлад найкращим у категорії «Економічний розвиток». Адже проект може бути прикладом переосмислення індустріального минулого та вирішення складних суспільних задач у інших країнах по всьому світі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:15, 13 січня
11:42, 13 січня
8
11:06, 9 січня
1
live comments feed...