На Прикарпатті шукають активні громади для участі в проєкті зі створення громадських просторів

На Прикарпатті шукають активні громади для участі в проєкті зі створення громадських просторів, pressman
Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” розпочинає проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну”, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Проєкт триватиме до грудня 2019 року. Проєкт має на меті сприяти розвитку та зміцненню потенціалу громад, збільшити взаємодію між різними українцями та розширити їхні контакти, шляхом створення локальних громадських просторів, навчань активістів та переймання досвіду від колег зі сходу.

Запрошуємо представників громад (міста обласного значення, крім Івано-Франківська, малі міста, селища, великі села, об’єднані територіальні громади) Івано-Франківської області подаватися на конкурс. Через відкритий конкурс до участі у проєкті буде відібрано п’ять громад. Кожну з відібраних громад представлятимуть 8 активних мешканців (відбір проводитиметься додатково), що сформують команду. Команди з п’яти відібраних громад протягом серпня-листопада пройдуть три триденні навчання, де дізнаються, як керувати проєктами, планувати публічні заходи, висвітлювати їх у медіа, попрацюють над комунікаційною стратегією для популяризації створених громадських просторів, дізнаються, де шукати ресурси для розвитку громадських просторів, проведуть стратегічне планування роботи створених громадських просторів.

Передбачається, що громадські простори буде створено на базі місцевих будинків культури, народних домів, бібліотек або інших приміщень у громаді. З уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування (ОМС) та “Молодою Просвітою” буде підписано Меморандум про співпрацю. “Молодою Просвітою” у рамках проєкту буде закуплено і передано на баланс громади деяке обладнання та інвентар для кожного з п’яти громадських просторів. Команди, які будуть найбільш активними і результативними, отримають рекомендаційні листи для подальшого пошуку фінансової підтримки створених громадських просторів.

Найбільш активні учасники з кожної відібраної громади (по 2-3 особи від громади) матимуть можливість поїхати на схід України і перейняти досвід діячів, котрі там започаткували і розвивають успішні громадські простори протягом останніх п’яти років.

Команди матимуть змогу долучитися до організації культурно-просвітницьких подій у своїх громадах, куди буде запрошено також гостей зі сходу та інших громад Івано-Франківської області. Після проведених публічних заходів спільно з “Молодою Просвітою” та ОМС, кожна команда отримає до 10 тисяч гривень на реалізацію власних ідей, напрацьованих під час тренінгів та індивідуальних консультацій.

Графік заходів у рамках проєкту, де буде залучено команди від кожної з п’яти відібраних громад (участь у всіх заходах є обов’язковою умовою):

18-20/08 або 21-23/08 – 1-й тренінг (м. Івано-Франківськ)

08-14/09 – поїздка на схід для найбільш активних учасників

26-28/09 або 29/09-01/10 – 2-й тренінг (Івано-Франківська область)

жовтень – проведення локальних публічних заходів

07-09/11 або 10-12/11 – 3-й тренінг (м. Івано-Франківськ)

листопад-грудень – реалізація власних ініціатив

По завершенні проєкту, ті учасники, які відвідають 90 % запланованих занять та виконають практичні завдання, отримають сертифікати.

Протягом реалізації проєкту під час запланованих заходів організатори покривають витрати на проїзд автобусом та поїздом не вище класу купе або С2, забезпечують харчуванням (сніданки, обіди, вечері, каво-перерви), роздатковими матеріалами, проживанням у готелях (двомісне поселення).

Анкета для участі у конкурсі за лінком https://bit.ly/2JFbsiz

Анкету на конкурс можуть заповнювати активісти з громади (не представники громадських організацій) або представники місцевих громадських організацій, які попередньо узгодили умови співпраці з уповноваженими працівниками ОМС, або уповноважений представник ОМС, який хоче, аби в його громаді відбувався проєкт.

Кінцева дата заповнення анкети на участь у конкурсному відборі 02 серпня включно.

Критерії відбору громад до участі:

  • різноманітність типів громад: обласні міста (крім Івано-Франківська), малі міста, селища, великі села (більше 2 тисяч населення), міські, селищні, сільські об’єднані територіальні громади;
  • готовність органів місцевого самоврядування безкоштовно надати приміщення для громадського простору та підписати з виконавцями проєкту Меморандум про співпрацю;
  • готовність органів місцевого самоврядування та громади розвивати діяльність створених громадських просторів під час виконання та після завершення проєкту;
  • якість та кількість (тільки як показник активності мешканців, але не відіграватиме вирішальної ролі) заповнених заявок від громади;
  • досвід громади у громадській діяльності, локальних активностях;
  • мотивація аплікантів до участі у проєкті;
  • можливість залучення різних місцевих мешканців до участі у проєкті, інклюзивність;
  • готовність співпрацювати з громадами зі східних областей України;
  • готовність приносити позитивні зміни у свою громаду, активізувати мешканців громади, залучати їх до активних дій та волонтерства.

Результати відбору буде повідомлено до 04 серпня.

З приводу будь-яких питань можна звертатися на електронну адресу [email protected] або за номером телефону (097) 9787602

новини прикарпаття громади громадські простори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
103 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати