• Головна
  • В садибі на Верховинщині, де отруїлись 13 дітей, виявили дев'ять серйозних порушень
09:11, 17 серпня 2019 р.

В садибі на Верховинщині, де отруїлись 13 дітей, виявили дев'ять серйозних порушень

В садибі на Верховинщині, де отруїлись 13 дітей, виявили дев'ять серйозних порушень

Інспектори Держпродспоживслужби перевірили садибу "Горицвіт" на Верховинщині, де отруїлись 13 дітей віком від 11 до 18 років.

Як повідомлялося раніше, діти прибули на Прикарпаття 14 серпня з міста Києва групою з 30 чоловік на відпочинок до приватної садиби «Горицвіт». Ці діти – учасники танцювального гуртка DARIANS. 

До садиби “Горицвіт” діти заселились о 14 годині 14 серпня, розповіла КУРСу Яна Щербина, мати 14-річної дівчинки, яка потрапила в лікарню з отруєнням. О 14:20 діти пообідали в «Горицвіті», потім повечеряли. Наступного дня, 15 серпня, поснідали і пообідали в садибі. І вже 15 годині у них проявились перші ознаки погіршення самопочуття. О 23:20 13 дітей госпіталізували до Верховинської ЦРЛ з попереднім діагнозом «гострий гастрит», пише Курс

З метою встановлення причин та умов виникнення спалаху фахівці Верховинського районного відділу Головного управління 16.08 2019 року провели санітарно-епідеміологічне розслідування та позаплановий захід державного нагляду (контролю) у сфері безпечності харчових продуктів в готельному комплексі «Гостинний двір «Горицвіт» ФОП  Кутащук С. М. (с. Верхній Ясенів). 

   При проведені цих заходів виявлено значні порушення: 

– Заклад не зареєстрований у державному реєстрі операторів ринку харчових продуктів. 

– Відсутні супровідні документи на сировину та харчові продукти. 

– Не у всіх працівників наявні медичні книжки. 

– Вода для харчування з власної скважини, лабораторні дослідження якої не проводилися. 

– Кухня не відповідає вимогам щодо площі, не зонована «на чисту та брудну». Перевдягання працівників проходить безпосередньо на кухні. 

– Відсутня вентиляція.

– Кількість холодильників  недостатня, що не дозволяє дотримуватись товарного сусідства харчових продуктів. Температурний режим у холодильниках не фіксується. 

– Відсутні дезінфікуючі засоби. 

– Дератизація не проводиться. 

Відповідно до виявлених порушень, Головним державним інспектором області прийнято розпорядження про призупинення роботи харчоблоку і заборони харчування терміном на десять днів. 

На відповідальну особу складено протокол щодо порушення статті 65 ЗУ “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Передбачений штраф у розмірі шести мінімальних заробітних плат. 

При проведенні розслідування факту спалаху харчової токсикоінфекції спеціалісти Верховинського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області зіткнулися з перешкоджанням своїй роботі з боку власників відпочинкового закладу (недопуск до перевірки, відсутність власників на місці розслідування, відмова від підпідпису актів перевірки та обстеження). 

ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області закликає керівників організованих груп відпочинку дітей перед укладенням договорів на організацію відпочинку вивчити законність проведння такої діяльності. А організаторам відповідного відпочинку нагадуємо про адміністративну та кримінальну відповідальність у разі порушення законодавства про харчові продукти. 

Як повідомив КУРСу начальник Верховинського відділу поліції Богдан Сокол, відомості про випадок занесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, розпочато досудове розслідування за ст. 325, ч. 1 ККУ (порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань). У поліції чекають висновків медиків. Найімовірніше, держспоживслужба винесе рішення про призупинення роботи садиби “Горицвіт”. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #отруєння #діти #горицвіт #верховинщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...