• Головна
  • Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео)
15:27, 8 вересня 2019 р.

Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео)

Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео)

7 вересня стартував фестиваль історичної реконструкції “Галицьке лицарство”. 

Фестиваль проходить на території заповідника “Давній Галич”. Уже вдруге любителів історичної реконструкції зустрічають на галицькій землі. 

Захід, який триватиме два дні, проводять з нагоди 1121 річниці з часу першої згадки про місто Галич. 

“Тематику для дійства обрали не випадково – організатори хочуть підкреслити значущість Галицького замку і привабити до нього якомога більше туристів”, – розповів один із організаторів, член ГО «Наш Захід» Володимир Гергелюк.

До Галича сьогодні прибули шість клубів з різних міст України – Києва (3 клуби), Чернівців, Івано-Франківська (2 клуби). Усі охочі мають змогу сфотографуватися з лицарями, або ж з окремими елементами обладунків. Територія, де проходять бої, загороджена. Окрім цього, організатори нагадують: до місця поєдинку слід підходити не ближче, ніж 1,5 м. Поєдинки почалися з масових боїв. Усі проти усіх. 

У програмі фестивалю – міжнародний лицарський турнір в різних номінаціях, постановка вистави Івано-Франківського національного академічного драматичного театру з використанням вежі Галицького замку, мотопробіг, фаєр-шоу. 

Читайте також:Свято гуцульської фіри та коня в Яблуниці (фото, відео)

Фестиваль вражатиме не лише середньовічними забавами. На території розгорнули ярмарок та працюють фут-корти. Діти і дорослі можуть  позабавлятися на квесті з історії Галича.

Організатори кажуть, що на галицьких землях у Середньовіччі була дуже сильна армія, і такими дійствами хочуть відродити славу давнього Галича.

"Це просвітницька місія; це десь частково момент боротьби у гібридній війні щодо значення України як величної держави Середньовіччя. Це також мета розвитку туризму в Галицькому національному заповіднику "Давній Галич", – зазначають організатори.

Мешканці міста та гості матимуть можливість спробувати давньогалицьку кухню, а також взяти участь в майстер-класах. Розважати гостей будуть різноманітні гурти та виконавці, вечірню програму представлятимуть етно-рок гурти та діджеї. 

Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-1

“Радий бачити гостей. Щоправда, галичан мало. Але, думаю, що галичани все ж залишать свої картоплі, залишать свої городи і прийдуть святкувати. Щиро дякую всім організаторам та тим, хто долучився. Я думаю, що згодом більше людей сюди прийдуть”, – зазначив Орест Трачик, міський голова Галича. 

Читайте також: Лудинє-фест- фестиваль автентичного одягу в Косові

Під час фесту діятиме локація “Повітряні кулі”, а на території фестивалю функціонуватиме ярмарок старовинних промислів

На фестивалі «Галицьке лицарство» дебютувала у лицарських поєдинках Наталія Забашна. Дівчина у травні 2019 року побачила лицарські бої на Чемпіонаті світу, який проходив на Київщині. Наталі настільки сподобалось видовище, що вирішила спробувати себе.

Після двох місяців тренувань дівчина вперше взяла участь у змаганнях.

 «Це мої перші серйозні змагання. У майбутньому збираюся брати участь у лицарських турнірах міжнародного рівня», – розповідає Наталя.

Голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що фестиваль – особливий. 

“Ми би хотіли, щоб про Галич знали ті, хто приїжджає в Івано-Франківську область”, – сказав він.

Довідка: 

Фестиваль "Галицьке лицарство" вперше відбувся на Прикапатті у 2018 році поблизу руїн Старостинського замку:

Приурочили його до 1120-ї річниці міста.

Зі  щитами, мечами та сокирами, – у Галичі у масовому поєдинку у 2018 році зійшлися середньовічні воїни. 

Після всіх приготувань лицарі у повному обмундируванні сходяться у масовому бою. Зброя в учасників реконструкції незагострена, щоб не покалічити суперника. Крім того, не можна бити у неприкриті металом ділянки тіла.

Читайте також: Покутські джерела. Коломия приймає ювілейний фестиваль

"В Середньовіччі, окрім воєн, лицарі мали десь відточувати свої навички майстерності. І час від часу проводилися різного роду турніри за призи від королів, власників феодалів тощо", – розповів капітан клубу "Айна Бера" Сергій Ващук.

Більше про дух першого фестивалю у сюжеті каналу 402:

Цього року, фестиваль став ще яскравішим та захопливим.

«Цього року масовіші бої – 16 на 16 і представлено більше клубів. Ми додали додаткові локації – театр, є художники, які малюють герби Галицько-Волинського князівства, є квести для команд по історії Галича, музичні гурти. Мета: історико-просвітницька і розвиток туризму, нові робочі місця. Івано-Франківщина – це один із центрів туризму, куди б мали приїжджати закордонні гості», – підсумував Сергій Адамович, організатор заходу.

Комплект обладунків важить близько 25 кілограмів та служить для захисту всього тіла. Це важливо, бо поєдинки не постановочні, все відбувається насправді. Єдина відмінність з середньовічними боями – відсутність колючої зброї.

«По духу лицарські турніри так і відбувалися. Тобто, всі вдягалися в обладунки. Єдине – ми фехтування проводимо на очки, а вони проводили до першої крові», – розповів Максим Бондаренко, член клубу «Айна Бера».

У масовому бою для перемоги потрібно вкласти противника на землю. Учасники кажуть, що це можна зробити за допомогою бійцівських прийомів або сильних ударів. Для цього використовують спеціальну лицарську зброю.

Читайте також: В Яремчі пройшов барвистий І Гуцульський карнавал (фото, відео)

«Є мечі для турнірів і номінацій, а є для богурних боїв. У мене є алебарда. В Середньовічні часи її використовували піхотинці. У нашому спорті шип та кромку затупили, бо це травмонебезпечно. Ще у мене є пернач – це вид дробної зброї. Насправді цей спорт не травматичний. Бо залізні обладунки добре захищають», – відзначив Даніель Данилейко, «лицар» з Києва.

Читайте також: Перлини Прикарпаття

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фестиваль #галич #давній галич #запоівідник #лицарські бої #Галицьке лицарство #фестиваль історичної реконструкції
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Тема присвячена культурним заходам, фестивалям, які проходять на Прикарпатті, відображаючи широкий спектр культурних традицій Івано-Франківщини, історію та сучасні прагнення жителів краю

Коментарі

Оголошення
live comments feed...