Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео)

Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео)

7 вересня стартував фестиваль історичної реконструкції “Галицьке лицарство”. 

Фестиваль проходить на території заповідника “Давній Галич”. Уже вдруге любителів історичної реконструкції зустрічають на галицькій землі. 

Захід, який триватиме два дні, проводять з нагоди 1121 річниці з часу першої згадки про місто Галич. 

“Тематику для дійства обрали не випадково – організатори хочуть підкреслити значущість Галицького замку і привабити до нього якомога більше туристів”, – розповів один із організаторів, член ГО «Наш Захід» Володимир Гергелюк.

До Галича сьогодні прибули шість клубів з різних міст України – Києва (3 клуби), Чернівців, Івано-Франківська (2 клуби). Усі охочі мають змогу сфотографуватися з лицарями, або ж з окремими елементами обладунків. Територія, де проходять бої, загороджена. Окрім цього, організатори нагадують: до місця поєдинку слід підходити не ближче, ніж 1,5 м. Поєдинки почалися з масових боїв. Усі проти усіх. 

У програмі фестивалю – міжнародний лицарський турнір в різних номінаціях, постановка вистави Івано-Франківського національного академічного драматичного театру з використанням вежі Галицького замку, мотопробіг, фаєр-шоу. 

Читайте також:Свято гуцульської фіри та коня в Яблуниці (фото, відео)

Фестиваль вражатиме не лише середньовічними забавами. На території розгорнули ярмарок та працюють фут-корти. Діти і дорослі можуть  позабавлятися на квесті з історії Галича.

Організатори кажуть, що на галицьких землях у Середньовіччі була дуже сильна армія, і такими дійствами хочуть відродити славу давнього Галича.

"Це просвітницька місія; це десь частково момент боротьби у гібридній війні щодо значення України як величної держави Середньовіччя. Це також мета розвитку туризму в Галицькому національному заповіднику "Давній Галич", – зазначають організатори.

Мешканці міста та гості матимуть можливість спробувати давньогалицьку кухню, а також взяти участь в майстер-класах. Розважати гостей будуть різноманітні гурти та виконавці, вечірню програму представлятимуть етно-рок гурти та діджеї. 

Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-1

“Радий бачити гостей. Щоправда, галичан мало. Але, думаю, що галичани все ж залишать свої картоплі, залишать свої городи і прийдуть святкувати. Щиро дякую всім організаторам та тим, хто долучився. Я думаю, що згодом більше людей сюди прийдуть”, – зазначив Орест Трачик, міський голова Галича. 

Читайте також: Лудинє-фест- фестиваль автентичного одягу в Косові

Під час фесту діятиме локація “Повітряні кулі”, а на території фестивалю функціонуватиме ярмарок старовинних промислів

На фестивалі «Галицьке лицарство» дебютувала у лицарських поєдинках Наталія Забашна. Дівчина у травні 2019 року побачила лицарські бої на Чемпіонаті світу, який проходив на Київщині. Наталі настільки сподобалось видовище, що вирішила спробувати себе.

Після двох місяців тренувань дівчина вперше взяла участь у змаганнях.

 «Це мої перші серйозні змагання. У майбутньому збираюся брати участь у лицарських турнірах міжнародного рівня», – розповідає Наталя.

Голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що фестиваль – особливий. 

“Ми би хотіли, щоб про Галич знали ті, хто приїжджає в Івано-Франківську область”, – сказав він.

Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-2 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-3 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-4 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-5 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-6 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-7 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-8 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-9 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-10 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-11 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-12

Довідка: 

Фестиваль "Галицьке лицарство" вперше відбувся на Прикапатті у 2018 році поблизу руїн Старостинського замку:

Приурочили його до 1120-ї річниці міста.

Зі  щитами, мечами та сокирами, – у Галичі у масовому поєдинку у 2018 році зійшлися середньовічні воїни. 

Після всіх приготувань лицарі у повному обмундируванні сходяться у масовому бою. Зброя в учасників реконструкції незагострена, щоб не покалічити суперника. Крім того, не можна бити у неприкриті металом ділянки тіла.

Читайте також: Покутські джерела. Коломия приймає ювілейний фестиваль

"В Середньовіччі, окрім воєн, лицарі мали десь відточувати свої навички майстерності. І час від часу проводилися різного роду турніри за призи від королів, власників феодалів тощо", – розповів капітан клубу "Айна Бера" Сергій Ващук.

Більше про дух першого фестивалю у сюжеті каналу 402:

Цього року, фестиваль став ще яскравішим та захопливим.

«Цього року масовіші бої – 16 на 16 і представлено більше клубів. Ми додали додаткові локації – театр, є художники, які малюють герби Галицько-Волинського князівства, є квести для команд по історії Галича, музичні гурти. Мета: історико-просвітницька і розвиток туризму, нові робочі місця. Івано-Франківщина – це один із центрів туризму, куди б мали приїжджати закордонні гості», – підсумував Сергій Адамович, організатор заходу.

Комплект обладунків важить близько 25 кілограмів та служить для захисту всього тіла. Це важливо, бо поєдинки не постановочні, все відбувається насправді. Єдина відмінність з середньовічними боями – відсутність колючої зброї.

«По духу лицарські турніри так і відбувалися. Тобто, всі вдягалися в обладунки. Єдине – ми фехтування проводимо на очки, а вони проводили до першої крові», – розповів Максим Бондаренко, член клубу «Айна Бера».

У масовому бою для перемоги потрібно вкласти противника на землю. Учасники кажуть, що це можна зробити за допомогою бійцівських прийомів або сильних ударів. Для цього використовують спеціальну лицарську зброю.

Читайте також: В Яремчі пройшов барвистий І Гуцульський карнавал (фото, відео)

«Є мечі для турнірів і номінацій, а є для богурних боїв. У мене є алебарда. В Середньовічні часи її використовували піхотинці. У нашому спорті шип та кромку затупили, бо це травмонебезпечно. Ще у мене є пернач – це вид дробної зброї. Насправді цей спорт не травматичний. Бо залізні обладунки добре захищають», – відзначив Даніель Данилейко, «лицар» з Києва.

Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-13 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-14 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-15 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-16 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-17 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-18 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-19 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-20 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-21 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-22 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-23 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-24 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-25 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-26 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-27 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-28 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-29 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-30 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-31 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-32 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-33 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-34 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-35 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-36 Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео), фото-37

Читайте також: Перлини Прикарпаття

фестиваль галич давній галич запоівідник лицарські бої Галицьке лицарство фестиваль історичної реконструкції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі