• Головна
  • У Білоберізькій ОТГ презентували бюджет для громадян
13:44, 19 вересня 2019 р.

У Білоберізькій ОТГ презентували бюджет для громадян

У Білоберізькій ОТГ презентували бюджет для громадян

Мешканці громади є власниками місцевого бюджету і повинні знати – звідки у громаду надходять гроші, та як їх розприділяють. Проте, зазвичай, інформація про бюджет громади оприлюднююється у вигляді безкінечних документів зі складними цифрами і незрозумілими кодами. Зробити зрозумілим бюджет громади поставили собі за місію представники Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” – саме вони розробляють та презентують у громадах бюджети для громадян.

Бюджет для громадян – це документ, де простою мовою, з використанням інфографік та зрозумілих пояснень мешканцям громади доносять інформацію про місцевий бюджет. Цікаво, що такий лайфхак вже другий рік впроваджують не в обласних центрах та великих містах, а у невеликих ОТГ, що є партнерами Програми DOBRE, повідомляє Центр Політичних Студій

На Прикарпатті першою громадою, де у 2019 році презентували Бюджет для громадян стала Білоберізька ОТГ. Тут уже другий рік поспіль працюють експерти громадської організації “Центр Політичних Студій” – представника Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” в Івано-Франківській області. 

Керівник Центру Політичних Студій Віталій Світлик зазначає, що організація ставить за мету пояснити мешканцям громади, що будь-який місцевий бюджет формується з податків мешканців і самі мешканці повинні знати, куди влада витрачає їх кошти. 

“Ми комплексно підходимо до процесу створення бюджетів для громадян в ОТГ. Долучаємо до нього і владу і фінансистів, і громадські організації”, – каже Світлик, – “Протягом кількох місяців ми працюємо з владою та макетуємо самі брошури, потім, разом з владою та місцевими активістами ми презентуємо ці брошури мешканцям. Окрім того ми ведемо і просвітницьку діяльність – розповідаємо мешканцям громади, як можна долучитись до формування місцевого бюджету. Також збираємо пропозиції до бюджету на наступний рік, передаємо владі і сприяємо тому, щоб влада дала звіт, які пропозиції включені в бюджете, а які не включені і з яких причин”. 

Наразі Бюджети для громадян у же вдруге розробляються та презентуються у 95-ти громадах, що є партнерами Програми DOBRE. 

15 та 16 вересня у Білоберізькій ОТГ презентація проходила у двох населених пунктах громади, а також у місцевій гімназії – де старшокласникам провели відкритий урок та пояснили, як функціонує бюджет громади. 

Експерт Центру Політичних Студій Михайло Джогола пояснює, що особливий акцент у цьогорічних презентаціях бюджетів для громадян роблять саме на молодь. Адже такого роду громадянська освіта буде корисною і для школярів і для громади. 

“Ми часто стикаємось з тим, що мешканці громад незнають, яким чином їм можна долучитись до процесів управління громадою. І це дає свої наслідки – членам громади важко зрозуміти, чому не робиться дорога, чи чому на освіту витрачають ту, а не іншу суму”, – пояснює Михайло, – “Саме тому ми хочемо вчити молодь розбиратись в особливостях місцевого самоврядування. За кілька років це дасть свої результати – збільшиться рівень громадянського суспільства”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #громади. бюджет #обговорення #Програма DOBRE
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...