• Головна
  • Суспільно-політичні настрої жителів Івано-Франківська
12:28, 3 грудня 2019 р.

Суспільно-політичні настрої жителів Івано-Франківська

Суспільно-політичні настрої жителів Івано-Франківська

Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг"  серед жителів Івано-Франківська 76% опитаних вважають напрям руху справ у місті правильним. Протилежної думки – лише 14%, вагалися з оцінками – 10%. Стосовно оцінок стану справ у країні думки містян швидше песимістичні: лише 29% вважають напрям руху країни правильним, 51% – неправильним, 21% – вагалися з відповіддю. У річній динаміці позитивні оцінки зросли в обох випадках.

Про це повідомляє Соціологічна група "Рейтинг", яка проводила опитування серед містян.



•    Серед ключових національних політиків лідером у рейтингу довіри є президент В.Зеленський. Йому довіряють 40%, не довіряють – 47%. С.Вакарчуку довірять – 30%, не довіряють – 53%. П.Порошенку довіряють – 19%, не довіряють – 69%. Ю.Тимошенко довіряють – 15%, не довіряють – 73%. Ю.Бойку довіряють лише 5%, не довіряють – 67%, 17% – взагалі його не знають. Глава держави користується відносно більшим рівнем довіри серед більш молодших респондентів, інші політики – у старших.

•    Серед центральних органів державної влади відносно краще містяни оцінюють діяльність президента В.Зеленського: 41% – задоволені, 43% – не задоволені, 17% – вагалися з відповідями. Роботою Парламенту задоволені лише 23%, не задоволені – 56%, не змогли оцінити – 21%. Діяльністю Прем’єр-міністра О.Гончарука задоволені 22%, не задоволені – 45%, не змогли оцінити – 34%. Молодь та більш забезпечені опитані частіше аніж представники інших вікових та майнових груп позитивно оцінювали роботу центральних органів влади.

•    Абсолютна більшість містян задоволена діяльністю міського голови Івано-Франківська Р.Марцінківа 91%. Діяльністю міської ради задоволені 67%, не задоволені – 16%, не змогли оцінити її роботу – 17%.

•    Серед основних сфер життя міста респонденти найкраще оцінили роботу громадського транспорту: 73% – задоволені, 20% – не задоволені. Натомість щодо інших сфер оцінки менш оптимістичні. Так, роботою освітніх закладів  задоволені 47%, не задоволені – 29%, не змогли дати відповіді– 24%. Роботою комунальних служб задоволені 48%, не задоволені – 46%. Роботою медичних закладів задоволені – 35%, не задоволені – 53%. Роботу громадського транспорту в місті частіше позитивно оцінювали старші та менш заможні опитані, роботу освітніх та медичних закладів – більш молодші та забезпечені респонденти.

•    74% опитаних вважають, що міський голова Р.Марцінків виконав свої передвиборчі обіцянки. Лише 9% – протилежної думки, 17% – не змогли відповісти на це питання.

•    76% опитаних висловили однозначну готовність взяти участь у  виборах мера та міської ради, якби вони відбувалися найближчим часом. Лідером серед політичних сил на виборах до муніципалітету  є партія Свобода. За неї готові віддати свої голоси майже половина тих, хто визначився і має намір взяти участі у голосуванні. 21% – проголосували б за партію «Слуга народу». 8% – за партію «Європейська солідарність», 6,8% – за партію «Голос», 5,2% – за партію «Батьківщина». Рейтинг інших політичних сил – менше 2%. Кожен п’ятий не визначився зі свої вибором.

•    Лідером електоральних вподобань на виборах міського голови є Марцінків, якого готові підтримати 83,3% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. За О.Шевченка віддали б свої голоси 3,9% респондентів, В.Мерінова – 2,3%. Рейтинг інших кандидатів – менше 2%. Тих, хто не визначився із вибором, – 6-7%.

•    Серед ключових пріоритетів для роботи міської влади містяни визначили медичні заклади (41%). Третина опитаних вважають, що пріоритетами мають бути якість житлово-комунальних послуг, та якість доріг. Кожен четвертий вважає, що міська влада має зосередити свої зусилля на побудові нового мосту на Пасічній, або на покращенні роботи освітніх закладів. Кожен п’ятий вважає пріоритетами боротьбу з корупцією, якість громадського транспорту, збір та утилізацію сміття. Від 10% до 16% пріоритетами вважають створення робочих місць, залучення інвестицій у місто, безпеку та соціальних захист малозабезпечених. Медичні заклади та якість комунальних послуг частіше як пріоритети визначали старші опитані. Якість доріг, боротьбу з корупцією, якість громадського транспорту – більш молодші опитані.

    Тротуари та прибудинкові території – сфера, яку респонденти найчастіше обирали, як успіх діючого мера Івано-Франківська (58%). 40% вважають успіхом якість громадського транспорту, 36% – якість доріг, 31% – оновлення парків та скверів. 17-18% вважають успіхами мера вуличне освітлення та роботу освітніх закладів, 10% – якість житлово-комунальних послуг.

•    Найбільшою проблемою міста опитані вважають вартість комунальних послуг (41%). 27-28% говорять, що їх турбують завантаженість вулиць транспортом та поганий стан доріг. По 22% – звертають увагу на проблеми безпритульних тварин на вулицях та поширення наркоманії та алкоголізму. Від 10% до 16% говорять про проблеми засміченості міста, хаотичної забудови багатоповерховими будинками, низького фахового рівня медиків, корупції, малої кількості спортивних та дитячих майданчиків, стану житлових будинків та прибудинкових територій, екології та відсутності роботи.

•    56% респондентів зазначили, що останнім часом у районах, де вони проживають, були якісно зроблені ремонти прибудинкових територій. 33% – говорили, що не бачили таких змін. 11% зазначили, що ремонти відбулися, але неякісно.

•    53% опитаних вважають проблемою побудову нового мосту на Пасічній. 23% вважають це не найбільшою проблемою міста. 45% з тих, хто вважає це питання проблемним, кажуть, що воно вирішується, 41% – протилежної думки.

•    42% говорять, що їх особисто турбує проблема забудови центру міста багатоповерховими будинками. 30% вважають це не найбільшою проблемою міста, 24% – взагалі її не бачать. Серед тих, хто вважає це питання проблемним, половина стверджують, що воно не вирішується.

•    55% вважають серйозною проблему транспортних заторів на вулицях міста. 28% вважають це несуттєвою проблемою, 15% – взагалі не вважають це питання проблемним. Половина тих, хто каже про проблему заторів, вважають, що вона не вирішується.

•    54% опитаних стверджують, що вони добре поінформовані, що в рамках децентралізації та створення ОТГ до міста Івано-Франківськ будуть приєднані ряд сіл та селищ. 28% – щось чули про це питання, 16% – нічого про це не знають. 57% стверджують, що приєднання сіл до Івано-Франківська в рамках децентралізації та створення ОТГ– це скоріше створює нові можливості для розвитку і розбудови міста. 18% натомість вважають, що приєднання сіл призведе до погіршення ситуації у місті та стане економічним тягарем для Івано-Франківська.

•    Третина опитаних стверджували, що серед їхніх найближчих родичів є заробітчани, які зараз знаходяться за кордоном. 65% – зазначили протилежне. 20% респондентів говорять про те, що особисто мають намір поїхати на заробітки в іншу країну наступного року. 76% – не мають таких думок. Відносно більше тих, хто має бажання поїхати на заробітки, – серед молоді до 35 років.


Аудиторія: мешканці Івано-Франківська від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 16-24 листопада 2019 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #рейтинг Марцінківа #рейтинг Зеленського в Івано-Франківську #рейтинг влади за оцінкою жителів Франківська
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...