• Головна
  • Завдяки гранту ЄС Івано-Франківщина розвиватиме Карпатську пошуково-рятувальну мережу
10:04, 3 січня 2020 р.
Надійне джерело

Завдяки гранту ЄС Івано-Франківщина розвиватиме Карпатську пошуково-рятувальну мережу

Завдяки гранту ЄС Івано-Франківщина розвиватиме Карпатську пошуково-рятувальну мережу

Новий рік Івано-Франківщина завдяки активності та наполегливості громадських активістів та рятувальників розпочинає з чергової грантової перемоги. Область буде долучена до створення пошуково-рятувальної мережі в Карпатах. 

Приємні новини прийшли напередодні з ЄС. З 1 січня 2020 року за співфінансування Європейської Комісії розпочинається реалізація проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа». Цей проєкт є переможцем конкурсу, оголошеного у грудні 2018 року Європейською комісією, інформують "Вікна".

Головний виконавець проєкту — ГО "Асоціація гірських провідників "Ровінь" (Львівська область), партнери проєкту — Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді; Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Республіка Польща), ГО «Гірський рятувальний центр» (Івано-Франківська область).

Передбачається створення платформи співпраці між організаціями громадянського суспільства та місцевими органами влади з метою вирішення пріоритетних завдань, пов'язаних із безпекою та порятунком у Карпатах. 

Проєкт має на меті об’єднати гірських громадських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей та запропонувати механізм залучення волонтерів для пошуку та порятунку людей у Карпатах. 

У рамках його реалізації передбачено низку заходів, спрямованих на встановлення діалогу між владою та громадянським суспільством, щоб усунути існуючі проблеми та здійснити реальні кроки щодо підвищення безпеки в горах: 

• проведення конференції з метою об'єднання всіх зацікавлених сторін, побудови співпраці та розробки ініціатив, створення механізмів щодо залучення волонтерів до пошуку та порятунку людей у горах, налагодження співпраці між представниками громадськості та влади;
• створення та облаштування постійнодіючих регіональних громадських навчальних центрів у селі Довге (Львівська область) та селищі Ворохта (Івано-Франківська область) для навчання гірських рятувальників у реальних умовах;
• організація серії спільних навчань гірських рятувальників та підвищення рівня їх кваліфікації;
• проведення круглих столів з питань співпраці та безпеки для представників національних природних парків / заповідників, залучених до співпраці з рятувальними групами;
• створення мобільного додатку для оперативної роботи, бази даних туристичних притулків, рятувальних пунктів, медичних установ, туристичних маршрутів у Карпатах. Мобільний додаток забезпечить можливість автоматично надсилати SMS з місцем розташування при надзвичайних ситуаціях службам порятунку, що працюють у гірських регіонах.

Усі партнери сформують мережу рятувальників у Карпатах. Приєднання до мережі дозволить швидко реагувати на надзвичайні ситуації та забезпечить безпеку на пішохідних маршрутах Чорногори, Горган, Бескидів, що охоплюють близько 120 кв. км, які відвідують тисячі туристів на рік, включаючи іноземних, що звикли до безпеки в країнах ЄС. 

Тривалість проєкту — 32 місяці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #рятувальний загін #грант #пошуково-рятувальна мережа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...