• Головна
  • У Верховній Раді презентували фінальний варіант законопроекту про землю
14:57, 10 січня 2020 р.
Надійне джерело

У Верховній Раді презентували фінальний варіант законопроекту про землю

У Верховній Раді презентували фінальний варіант законопроекту про землю

Депутати презентували фінальний варіант законопроекту про землю до голосування у Верховній Раді №2178-10. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Аграрний комітет схвалив законопроект з поправками у такій редакції: 

1) набувати право власності на землю сільгосппризначення можуть: 

– громадяни України;
– юрособи України, створені й зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава чи територіальні громади;
– територіальні громади;
– держава. 

2) право власності на земельні ділянки можуть набувати банки й кредитні установи в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками та кредитними установами на торгах протягом 2 років із дня набуття права власності. 

3) юрособи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не мають громадянства України, можуть набувати право власності на землю сільгосппризначення з дня та за умови схвалення цього на референдумі. 

4) Взагалі забороняється право власності на земельні ділянки (навіть у випадку схвалення допуску іноземів на референдумі):

– юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземці — на землі державної та комунальної власності, а також — на землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить морем);
– юрособам, учасниками або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни РФ.
– особам, які належали або належать до терористичних організацій;
– юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземні держави;
– юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара;
– юрособам, бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах;
– фізичним та юрособам, щодо яких застосовані санкції;
– юрособам, зареєстрованим у державах, включених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом. 

5) Граничні межі концентрації в одних руках — загальна площа земельних ділянок сільгосппризначення у власності громадянина не може перевищувати 10 тисяч гектарів. 

6) У власності юрособи (крім банків і кредитних установ) — не може перевищувати загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати у власності усіх її учасників, але не більш ніж 10 тисяч гектарів. 

7) Розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок, проводяться у безготівковій формі. 

8) Не допускатиметься набуття права власності за відплатними договорами у разі відсутності документів, котрі підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких набувається таке право.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #закон #ринко землі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...