• Головна
  • Реформа школи:Трудові договори, робочий час та оплата праці вчителя за новим законом
19:06, 17 січня 2020 р.

Реформа школи:Трудові договори, робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

Реформа школи:Трудові договори, робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

До 1 липня 2020 року засновники шкіл будуть зобов’язані розірвати безстрокові трудові договори з керівниками навчальних закладів. Вчителі-пенсіонери теж мусять підписувати угоди.

16 січня Верховна Рада України прийняла закон про середню освіту, згідно з яким передбачена низка нововведень. 

Відтепер керівники шкіл змушені укладати договори на 6 років без проведення конкурсу. Після завершення контракту, директори можуть бути переобрані ще на один термін. 

Директори, які досягли пенсійного віку матимуть право на укладення однорічного контракту з можливістю пролонгації. 

Якщо освітяни не згодні оформлювати трудові відносини на умовах строкового трудового договору, то вони повинні бути звільнені. 

Скільки в Україні вчителів-пенсіонерів? 

Всього в українських школах працюють понад 406 тисяч педагогів. Майже 16% з них досягли пенсійного віку.

Згідно з нормами нового закону, робочий час педагогічного працівника включає час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовою інструкцією. 

Конкретний перелік посадових обов’язків має визначатись посадовою інструкцією, яка затверджується керівником закладу освіти відповідно до вимог законодавства. 

Законом встановлено, що засновник або уповноважений ним орган, керівники закладів освіти та їхніх структурних підрозділів не мають права вимагати від педагогічних працівників виконання роботи, не передбаченої укладеним письмовим трудовим договором та/або посадовою інструкцією. 

Педагогічна діяльність вчителя включає
1) діяльність у межах його педагогічного навантаження, норма якого на одну тарифну ставку становить 18 навчальних годин на тиждень; 

2) окремі види педагогічної діяльності, за які встановлюються доплати у такому співвідношенні до тарифної ставки: 

а) класне керівництво у 1-11 (12) класах – 20-25 відсотків; 

б) перевірка навчальних робіт учнів – 10-20 відсотків; 

в) завідування: 

майстернями, кабінетами інформатики – 15-20 відсотків;
кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями – 10-15 відсотків;
структурними підрозділами закладів освіти – 25 відсотків;
навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-дослідними ділянками – 10-15 відсотків;
бібліотекою (медіатекою) або за бібліотечну роботу чи роботу з бібліотечним фондом підручників – 5-15 відсотків;
г) за роботу в інклюзивних класах (групах) – 20 відсотків; 

ґ) обслуговування комп’ютерної техніки – 10-15 відсотків; 

д) проведення позакласної роботи з учнями – 10-40 відсотків; 

3) інші види педагогічної (навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

Доплати за інші види педагогічної діяльності вчителя
За інші види педагогічної діяльності законодавством, засновником та\або закладом освіти можуть встановлюватися доплати.

За почесні, вчені, спортивні звання, наукові ступені педагогічним працівникам встановлюються доплати в розмірі 15 – 30 відсотків посадового окладу в порядку, визначеному законодавством.

За педагогічні звання та за роботу в спеціальних закладах освіти (класах, групах) педагогічним працівникам у порядку, визначеному законодавством, встановлюються підвищення посадового окладу на 10 – 30 відсотків.

Вимоги до видів педагогічної діяльності, за які передбачено доплати, підвищення посадового окладу, розмір таких доплат та підвищень, порядок та умови їх встановлення у державних та комунальних закладах освіти визначаються Кабінетом Міністрів України.

Засновник закладу освіти та/або заклад освіти має право встановлювати додаткові види та розміри доплат, підвищення окладів за рахунок власних надходжень.

Засновники приватних, корпоративних закладів освіти мають право встановлювати інші, ніж передбачено цим Законом, розмір і умови оплати праці, винагороди та допомоги для педагогічних і науково-педагогічних працівників. Отримані приватним, корпоративним закладом освіти публічні кошти розподіляються у порядку, визначеному законодавством для державних і комунальних закладів освіти.

Педагогічне навантаження вихователя та асистента вчителя
Педагогічне навантаження вихователя закладу загальної середньої освіти становить 30 годин, вихователя спеціального закладу загальної середньої освіти та асистента вчителя у закладі загальної середньої освіти – 25 годин на тиждень.

Розміри тарифних ставок педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Розподіл педагогічного навантаження у закладі освіти
Розподіл педагогічного навантаження у закладі освіти затверджується його керівником відповідно до вимог законодавства.

Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу освіти обсягом менше норми встановлюється за його письмовою згодою.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів), що передбачається навчальним планом закладу освіти, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства про працю.

Складено на підставі статті 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту», ухваленого Верховною Радою 16 січня 2020 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #школа #реформа школи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...