• Головна
  • Сирні коники: як гуцульські майстрині створюють традиційні фігурки з бринзи (відео)
05:42, 27 січня 2020 р.
Надійне джерело

Сирні коники: як гуцульські майстрині створюють традиційні фігурки з бринзи (відео)

Сирні коники: як гуцульські майстрині створюють традиційні фігурки з бринзи (відео)

Гуцули на полонині коптили сири, відігрівали, і одного разу шматочок сиру впав у казан з гарячою водою та розплавився. Тоді один чоловік подумав, що з цього можна зробити подарунок для жінки. Зробив калачик, потім коника. І з того часу пішла традиція, що жінки вдома робили коників з розплавленого сиру. 

З часом сирні коники стали візитівкою українських Карпат. Столицею цих виробів є село Брустурів Косівського району Івано-Франківської області. Саме там народилася традиція ліпити фігурки з розігрітого сиру.

UATV та проєкт “Древо” помандрували високо в гори до Марії Петрів – народної майстрині з сирних коників, пишуть Версії.

Господиня з Брустуріва розповіла і показала, як зробити традиційного сирного коника. Спочатку робимо сир, потім нарізаємо його на шматочки та кладемо в гарячу воду, щоби розплавився. Потім охолоджуємо. Після ліпимо коника та закріпляємо фігурку в спеціальній солоній воді. 

“Така сировиця-вода, цей закріплювач, є у двох селах – у Космачі й у Пістині. Там на Уторопській горі є така криниця. Це жива сіль, чистенька дуже, оскільки вода у колодязі”, – говорить народна майстриня сирних коників Марія Петрів. 

Після цього наша героїня розмальовує свого коника натуральними фарбами.

“Це з буряка фарба, або харчові фарбники. Тут немає ні хімії, нічого. Ми малюємо буковою паличкою. Розмальовуємо вушка червоні, кептарик. Червоний – це любов. Зелене – це травичка. Грива червона, “беребенички”. Все розмальовуємо, щоб був кольоровий. Це може бути чудовий подарунок”, – зазначає Марія. 

Як гуцульські майстрині створюють унікальних сирних коників, дивіться у повному випуску програми “Древо”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикарпаття #гуцули #сир #сироваріння #сирні коники #традиції #гуцульські традиції #карпати #сироварня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Традиційні страви та традиції споживання їжі етнічного населення Прикарпаття, особливості харчування та аутентичні виробництва краю, які зберігають культурні гастрономічні традиції, традиційні страви та обряди, які їх супроводжують.
live comments feed...