• Головна
  • Чи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» шантажує Калуш? З 1 травня прийом стоків від міста можуть припинити
10:14, 31 січня 2020 р.
Надійне джерело

Чи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» шантажує Калуш? З 1 травня прийом стоків від міста можуть припинити

Чи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» шантажує Калуш? З 1 травня прийом стоків від міста можуть припинити

Ціна питання — 50 млн гривень, які заборгувало комунальне підприємство «Водотеплосервіс» за очищення стоків.

30 січня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради виступив заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ярема Рудик, який почав він з того, що звернувся до міської ради за підтримкою в розвитку підприємства, інформують "Вікна".

За словами Яреми Рудика, підприємство працює вже третій рік (нагадаємо, виробництво після п’ятирічного простою тут відновили влітку 2017 року. — Авт.). За цей період створено понад 1 200 робочих місць, а одне робоче місце забезпечує 17 тис. гривень надходжень до міського бюджету на рік. За неповних три роки підприємство сплатило понад 650 млн гривень податків, у тому числі близько 250 млн гривень — до міського бюджету. Частка «КАРПАТНАФТОХІМу» в доходах міського бюджету становить 25%. Зокрема, підприємство забезпечує 20% доходів міського бюджету по податку з доходів фізичних осіб і понад 60% — по платі за землю. Ярема Рудик констатував:

«На ринку полімерів склалася важка ситуація і якщо «КАРПАТНАФТОХІМ» не буде оновлювати виробництво, будувати нові і проводити реконструкцію діючих установок, завод не буде конкурентоздатний і це матиме негативний вплив на соціально-економічний стан міста і області в цілому».

Представник нафтопромислового підприємства висловив надію, що міська влада підтримає підприємство в реалізації планів з будівництва нових установок, розширення і реконструкції діючих.

Гостре питання, за словами Яреми Рудика, — відносини з комунальним підприємством «Водотеплосервіс»: борг за очищення стоків від міста становить 50 млн гривень. За минулий рік «КАРПАТНАФТОХІМ» прийняв на очищення міських стоків на 15 млн гривень, а рівень оплати послуг склав всього 2%. Як зазначив представник «КАРПАТНАФТОХІМу», питання не вирішується давно, а між тим кошторис утримання підрозділу для очищення стоків — 5,5 млн гривень на місяць, якщо виключити промислової стоки, то 2,5 млн гривень на місяць. Відтак підприємство вже звернулося з листом у прокуратуру, до міської і обласної влади та повідомило, що з 1 травня призупиняє прийом стічних вод з міста. Також підприємство звернулося до суду про примусове стягнення боргу за попередні роки та про розірвання договору з комунальним підприємством «Водотеплосервіс».

Ярема Рудик звернувся до депутатів з пропозицією провести зустріч в ширшому колі для вирішення питання заборгованості.

За словами міського голови Ігоря Матвійчука, згущувати фарби не варто. Має місце шантаж і він пов'язаний з земельними питаннями. Як зазначив міський голова, пошук компромісних рішень є і буде.

Директор КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина, в свою чергу, зазначив: питання боргів неможливо вирішити до того часу, поки не буде роз’єднано ливневу і фекальну каналізацію. Тож, борги за очищення стоків лише зростатимуть. За його словами, в травні минулого року під час сильних опадів КП «Водотеплосервіс» перекачало на очисні 1 млн кубічних метрів стоків, у той час як обсяг фекальних стоків становить 180-200 тис. кубічних метрів на місяць.

За словами Ігоря Яковини, ливнева каналізація має скидатися у річку, а фекальна — йти на очистку. Утім, розділити каналізацію на даному етапі — нереально: це дуже дорогий проєкт. Ще один можливий сценарій — відмовитися від послуг ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і будувати свої очисні споруди.

Також, як ішлося на сесії, КП «Водотеплосервіс» поставив свою замірну дільницю для обліку обсягу стоків, які перекачують на очисні і вже у 2010 році кількість стоків порівняно з 2009 роком зменшилася втричі.

Міський голова зазначив:

«Коли будувалася «хімія», навмисно завели фекальну і ливневу каналізацію на очисні для того, щоб здешевити стоки, які переробляються на «хімії». Повірте, без наших стоків їм буде дуже складно».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #калуш #КАРПАТНАФТОХІМ #очисні споруди #стоки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...