Чи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» шантажує Калуш? З 1 травня прийом стоків від міста можуть припинити

Чи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» шантажує Калуш? З 1 травня прийом стоків від міста можуть припинити, pressman

Ціна питання — 50 млн гривень, які заборгувало комунальне підприємство «Водотеплосервіс» за очищення стоків.

30 січня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради виступив заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ярема Рудик, який почав він з того, що звернувся до міської ради за підтримкою в розвитку підприємства, інформують "Вікна".

За словами Яреми Рудика, підприємство працює вже третій рік (нагадаємо, виробництво після п’ятирічного простою тут відновили влітку 2017 року. — Авт.). За цей період створено понад 1 200 робочих місць, а одне робоче місце забезпечує 17 тис. гривень надходжень до міського бюджету на рік. За неповних три роки підприємство сплатило понад 650 млн гривень податків, у тому числі близько 250 млн гривень — до міського бюджету. Частка «КАРПАТНАФТОХІМу» в доходах міського бюджету становить 25%. Зокрема, підприємство забезпечує 20% доходів міського бюджету по податку з доходів фізичних осіб і понад 60% — по платі за землю. Ярема Рудик констатував:

«На ринку полімерів склалася важка ситуація і якщо «КАРПАТНАФТОХІМ» не буде оновлювати виробництво, будувати нові і проводити реконструкцію діючих установок, завод не буде конкурентоздатний і це матиме негативний вплив на соціально-економічний стан міста і області в цілому».

Представник нафтопромислового підприємства висловив надію, що міська влада підтримає підприємство в реалізації планів з будівництва нових установок, розширення і реконструкції діючих.

Гостре питання, за словами Яреми Рудика, — відносини з комунальним підприємством «Водотеплосервіс»: борг за очищення стоків від міста становить 50 млн гривень. За минулий рік «КАРПАТНАФТОХІМ» прийняв на очищення міських стоків на 15 млн гривень, а рівень оплати послуг склав всього 2%. Як зазначив представник «КАРПАТНАФТОХІМу», питання не вирішується давно, а між тим кошторис утримання підрозділу для очищення стоків — 5,5 млн гривень на місяць, якщо виключити промислової стоки, то 2,5 млн гривень на місяць. Відтак підприємство вже звернулося з листом у прокуратуру, до міської і обласної влади та повідомило, що з 1 травня призупиняє прийом стічних вод з міста. Також підприємство звернулося до суду про примусове стягнення боргу за попередні роки та про розірвання договору з комунальним підприємством «Водотеплосервіс».

Ярема Рудик звернувся до депутатів з пропозицією провести зустріч в ширшому колі для вирішення питання заборгованості.

За словами міського голови Ігоря Матвійчука, згущувати фарби не варто. Має місце шантаж і він пов'язаний з земельними питаннями. Як зазначив міський голова, пошук компромісних рішень є і буде.

Директор КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина, в свою чергу, зазначив: питання боргів неможливо вирішити до того часу, поки не буде роз’єднано ливневу і фекальну каналізацію. Тож, борги за очищення стоків лише зростатимуть. За його словами, в травні минулого року під час сильних опадів КП «Водотеплосервіс» перекачало на очисні 1 млн кубічних метрів стоків, у той час як обсяг фекальних стоків становить 180-200 тис. кубічних метрів на місяць.

За словами Ігоря Яковини, ливнева каналізація має скидатися у річку, а фекальна — йти на очистку. Утім, розділити каналізацію на даному етапі — нереально: це дуже дорогий проєкт. Ще один можливий сценарій — відмовитися від послуг ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і будувати свої очисні споруди.

Також, як ішлося на сесії, КП «Водотеплосервіс» поставив свою замірну дільницю для обліку обсягу стоків, які перекачують на очисні і вже у 2010 році кількість стоків порівняно з 2009 роком зменшилася втричі.

Міський голова зазначив:

«Коли будувалася «хімія», навмисно завели фекальну і ливневу каналізацію на очисні для того, щоб здешевити стоки, які переробляються на «хімії». Повірте, без наших стоків їм буде дуже складно».

новини прикарпаття калуш КАРПАТНАФТОХІМ очисні споруди стоки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі