«Тривожно щодо освіти й медицини», – Руслан Марцінків заявив про значні недофінансування з держбюджету (відео)

«Тривожно щодо освіти й медицини», – Руслан Марцінків заявив про значні недофінансування з держбюджету (відео)

Про це журналістам розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

«Надзвичайно великі труднощі і проблеми є з виплатою заробітної плати. Ми це відчували в кінці року. Зараз теж ми це відчуваємо. Зважаючи на те, що державна субвенція на виплату заробітної плати освітянам, не кажучи вже про лікарів, її не вистачає навіть на мінімум тої, що забезпечується різними постановами Кабінету міністрів й іншими нормативними актами», – відзначив мер, пишуть Версії

Очільник Івано-Франківська підкреслив, що цього року місто недоотримає 92 мільйони гривень державної субвенції освітянам. Тож прогнозує значну соціальну напругу. 

«92 мільйона гривень – це достатньо великі кошти, які потрібно буде вишуковувати, – прогнозує міський голова. – Може навіть настати такий момент, що нам не буде звідки ці гроші взяти. Так як це було в кінці року, коли ми змушені були навіть частково податки не сплачувати, а це є неправильно, щоб виплачувати вчасно заробітну плату. Зараз ми почали покривати цю різницю. І податок на доходи фізичних осіб, і пенсійний фонд. Але така позиція держави призведе до нестабільності, до соціальної напруги. Для нас надзвичайно важливо попередити коли лише почався бюджетний рік, що так не можна. Так не можна сьогодні вчиняти з освітянами, з лікарями». 

Додає занепокоєння медична реформа. Адже, за словами очільника Франківська, деякі медичні заклади забезпечені за найкращими оптимістичними прогнозами заробітною платою на 60-70%. Всі ці кошти потрібно буде десь знайти, щоб додати нестачу по заробітній платі. 

«Ми очікуємо великої хвилі мітингів в кінці березня на початку квітня. Тоді, коли впроваджуватиметься медична реформа. Ми бачимо, що ті показники медичної реформи, які доводяться – вони з кожним разом змінюються. Тобто, скільки повинна коштувати операція, тобто, одне анонсували минулого року, про інше говорять зараз. До мене звернулися лікарі з закладу на Матейки. Травматологи стурбовані, що з ними буде. Як заклад зможе продовжувати свою роботу? Так, ми будемо максимально допомагати закладам, щоб вони могли надавати медичні послуги й отримати кошти з державного бюджету. Але тривожно щодо освіти і щодо медицини», – додав мер.

новини івано-франківськ марцінків фінансування медицина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі