Прикарпаття одне з найактивніших в Україні із впровадження реформ децентралізації

Прикарпаття одне з найактивніших в Україні із впровадження реформ децентралізації

Cьогодні в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Світлани Онищук пройшло засідання робочої групи у рамках підписаного меморандуму між Програмою DOBRE, Івано-Франківською облдержадміністрацією та обласною радою. У зібранні взяли участь заступник голови обласної ради Сергій Басараб та керівники відповідних профільних комісій обласної ради, представники програми USAID DOBRE (м.Київ), голови ОТГ Прикарпаття, які є партнерами програми в області. 

«Реформа децентралізації  в області проходить досить успішно, про що свідчить демократичний процес з формування перспективного плану громад, - зазначила Світлана Онищук. - Висловлюю щиру подяку програмі DOBRE, адже ваші партнери – це успішні громади, які є яскравим прикладом для інших ОТГ». 

Заступник керівника програми DOBRE Юлія Єсмуханова  відзначила плідну співпрацю у рамках підписаного тристороннього меморандуму. «Івано-Франківська область  є однією з найактивніших областей в Україні з впровадження реформи децентралізації та позитивних практик для розвитку громад», - наголосила вона. В області є багато позитивних прикладів з вирішення проблем громад, які необхідно поширювати в Україні. 

В ході зустрічі присутні обговорили результати 4-х річної роботи  програми DOBRE в області, окреслили досягнення та  напрацьовані спільні проекти за напрямками місцевого економічного розвитку, міжмуніципального співробітництва та підтримки розвитку громадянського суспільства. Регіональний менеджер Програми DOBRE  Дмитро Коваль відзначив, що в 2020 році на впровадження програм для області заплановано 64 млн.грн 

Голови ОТГ у своїх виступах наголошували на позитивній складовій співпраці з Програмою DOBRE щодо залучення коштів, навчання персоналу та активізації громадян у вирішенні актуальних питань розвитку об’єднаних територіальних громад. 

Під час «круглого столу» також обговорили пропозиції щодо спільного меморандуму та дієвого плану на 2020 рік. Всі зійшлися на необхідності продовження співпраці в рамках програми «ДОБРЕ-2» у частині  місцевого економічного розвитку, міжмуніципального співробітництва та підтримки розвитку громадських організацій, впровадження методології навчань проекту. 

Світлана Онищук зазначила, що задля надання дієвих послуг громадам області в облдержадміністрації планується створити Офіс з децентралізації, що було підтримано присутніми. 

За результатами зібрання досягнуто домовленості про проведення детальних консультацій  та аналізу пропозицій. «Упродовж двох тижнів  план на 2020 рік буде напрацьовано»,- запевнила Світлана Онищук. 

новини прикарпаття реформа децентралізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі