• Головна
  • Довга дорога до знань.10 кілометрів через гори, ліс і сніг ходять до школи учні на Верховинщині (відео)
10:06, 19 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Довга дорога до знань.10 кілометрів через гори, ліс і сніг ходять до школи учні на Верховинщині (відео)

Довга дорога до знань.10 кілометрів через гори, ліс і сніг ходять до школи учні на Верховинщині (відео)

Від п'яти до семи кілометрів сніговими переметами. Таку дорогу школярі у Верховинському районі долають, аби потрапити на науку. І навіть на рівнині транспорту, щоб їх довезти в школу, немає. 

На 36 шкіл Верховинського району — 16 автобусів. Більшість з них у жахливому стані, нових — одиниці. Це реалії шкільного навчання у високогірних районах, йдеться у сюжеті Факти ICTV.

Директор Буковецької школи Ярослав Лесюк розповідає:

"У нас був наш автобус. У 2012 році ми його отримали по програмі "Шкільний автобус". Він один із перших був в районі. У 2014 році його забрали в АТО і, як відомо, він був там розстріляний".

Верховинщина — високогірний район. Села розміщені на висоті 800 метрів над рівнем моря. Бездоріжжя та особливий клімат — не найбільше випробування для горян. 30%  дітей  живуть у пришкільних інтернатах. Решта зазвичай ходять пішки. 

Школяр Назар Косійчук розповідає:

"До центральної дороги я сходжу два кілометри. Потім від центральної дороги до школи мені треба 5 - 5,5 км йти. Взимку дуже важко добиратися, замети часто бувають".

У Красноїллі більше 400 школярів. Начебто є два автобуси, один з них "газелька". З гаражу не виїжджала більше двох років, бо на ремонт немає грошей.

У Верховині лише 30% дітей можуть добиратися в школу самотужки, решта потребує довозу. На п'ять довколишніх шкіл — два автобуси, один простоює. Автобус не курсує, бо затягнули тендер на закупівлю пального. Утім обіцяють, що він таки їхатиме. Забезпечити довіз усіх учнів у селах не можуть. Район гірський, дотаційний. Грошей не вистачає не те, що на нові автобуси, а на зарплату освітянам, медикам та бюджетникам.  

В районі порахували: лише на освітні потреби до кінця року у місцевому бюджеті не вистачатиме  30 мільйонів гривень. А особливий статус — високогірного району — досі ніяких преференцій не дає. Тут надіються, що цього року нарешті запрацює державна програма "Шкільний автобус". І частина дітей в школу таки їздитиме. 

Детальніше — у сюжеті Факти ICTV.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #верховина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...