На Франківщині колишній водій виготовляє копії козацьких гармат (відео)

На Франківщині колишній водій виготовляє копії козацьких гармат (відео)

На Прикарпатті в селі Пшеничники колишній водій виготовляє справжні старовинні гармати. Артилерійська зброя війська запорізького так захопила чоловіка, що він залучив до цього ремесла навіть свою дружину.

Фото ілюстративне 

В доробку прикарпатця вже понад десяток гармат, пишуть Подробиці

“Цією гарматою, це копія козацької, вони воювали козаки в свій час, і тримали таку велику територію”, – розповів Дмитро Петилюк, майстер. 

Дмитро Петилюк показує свою останню роботу. Сто сорокакілограмова гармата ніби щойно з поля бою. Чавунне жерло, дерев’яні колеса і навіть старовинні елементи декору зі справжнім гербом. Усе – як у добу козацтва. Хіба що єдина відмінність:

“Мої гармати не стріляють, зовсім інша технологія повинна бути. Та й і дозвільна система має бути”, – переконує прикарпатець. 

Кілька років тому чоловік облаштував у гаражі майстерню і почав творити: альтанки, меблі, дерев’яні скульптури. Одного разу столичний знайомий замовив у нього “щось старовинне”. 

“Каже, привези мені якусь старовину. А я кажу можна я вам гармату зроблю. І я йому привожу потім через місяць дерев’яну повністю, такі от колеса. Вони мені подобались своїм виглядом, о цей лафет, о ці ланци, о ця ковка”, – відзначив Дмитро Петилюк, майстер. 

Інформацію про козацькі гармати чоловік вивчав з книжок. А ще відвідував музеї, зокрема, у Львові, де вперше на українській землі і з’явилася ця зброя. 

“О тут станок я тут виточую дубовий ствол, о це вирізаю все вручну о ці бики, потім малюю, шпаклюю, і так вона получається. Маю дома кузню тут во на подвір’ю кувалду в руки і куєм”, – розповів Дмитро Петилюк, майстер. 

Чавунне жерло виливають на місцевому підприємстві за зразком дерев’яного макета. А ось ядра майстер виготовляє з бетону. 

“В козаків вони були металічні, з порохом зривні, а це я роблю цементні такі шпаклюю малюю в чорний колір і викладаю штук тридцять”. 

Дружина не відразу сприйняла хобі чоловіка. 

“І відговорювала, і сміялася з нього, і нащо тобі того для чого час тратити. Але потім я ще й помагала йому малювати, щось підтримати, щось піднести помагала. Я вийшла заміж за шофера. – А в кінцевому результаті живете з майстром. – Та він спеціаліст такий”, – розповіла Галина Петилюк, дружина майстра. 

Поціновувачів старовинної зброї серед українців чимало – розповідає прикарпатський майстер. Тож його роботи нині можна побачити в різних куточках України.

Деталі у ВІДЕО.

новини прикарпаття гармати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі