Реклама
13:42, 26 березня 2020 р.
Як правильно обрати крапельний полив
Реклама
Крапельний полив на присадибній ділянці не тільки економить водні ресурси, а й істотно підвищує врожайність. Він забезпечує своєчасне надходження вологи безпосередньо до коренів рослин. При цьому вони не отримують опіків листя через потрапляння крапель води, зменшується поширення фітохвороб, запобігає ерозія грунту. Крім усього іншого така система може працювати сама, без нашої присутності. Завжди заманливо замінити важку і копітку роботу на відпочинок!
Усвідомивши всю корисність цього пристосування, треба дізнатися як воно працює, щоб потім зробити правильний вибір на користь системи, що підходить саме для нашої ділянки! Отже, приступимо ...
Крапельний полив - принцип дії?
Крапельний полив дуже просто монтується із застосуванням спеціальних пластикових з'єднувачів - фітингів, а восени його можна розбирати і прибирати до наступного дачного сезону. Існує два варіанти пристрою крапельного поливу на присадибній ділянці - капельная трубка або крапельна стрічка.
Використання крапельного зрошення дозволяє в автоматичному режимі ефективно поливати потрібну ділянку землі, витрачаючи при цьому значно менше води, ніж у випадку традиційних методів зрошення, тут ви поливаєте конкретно кожну рослину.
Найважливішим компонентом системи, що автоматизує процес поливу, є контролер або таймер. Останнім задається тільки частота і тривалість зрошення. Таймери бувають електромеханічними або електричними. Контролером можна задати програму поливу, де враховується тиск в системі, задаються цикли поливу по днях і враховується вологість та температура.
Правда, чим сучасніша система крапельного поливу, тим дорожче вона буде коштувати, але ті, хто випробував крапельний полив, відгукуються про нього переважно позитивно - кажучи, що вартість повністю себе виправдовує.
Відстань між водовипусками
Ще один важливий фактор, який необхідно враховувати при виборі крапельного зрошення, - це "крок стрічки". Він вибирається, виходячи з потреб вирощуваної культури. Баштанні культури мають потребу у великій відстані між отворами - від 40 см, крок в 30 см оптимальний для томатів, огірків, полуниці, картоплі. Відстань в 10-20 см підійде для культур що густо висаджуються, таких як часник, петрушка, салат, цибуля. Також така стрічка використовується для піщаних і легких грунтів, тут земля зволожується буквально суцільною лінією.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:40, 4 грудня
14:27, 9 грудня
8
15:56, 30 листопада
6
10:28, 9 грудня
live comments feed...