• Головна
  • Одяг та взуття. Як довго живе коронавірус на наших речах
19:08, 17 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Одяг та взуття. Як довго живе коронавірус на наших речах

Одяг та взуття. Як довго живе коронавірус на наших речах

Збудник коронавірусної хвороби SARS-CoV-2 здатен жити досить довго – залежно від типу поверхні. Чи може людина переносити коронавірус на одязі та яких правил дотримуватись, аби уникнути зараження через контакт з одягом – на це питання відповіли вірусологи Кетлін Джордан і Вінсент Сюй

ОДЯГ

Науковці провели масштабне дослідження і з’ясували, що одяг не є основним джерелом зараження. У лабораторних умовах Джордан і Сюй визначили, що коронавірус здатен жити на тканині до 2 днів. Але слід узяти до уваги, що звичайні побутові умови відрізняються від лабораторних.

Сприятливими факторами для вірусів є вологість і тепло, а тканина має сітчасту структуру. Тому, вважають науковці, під час прогулянки до чи з супермаркету частина збудника, яка осіла на одязі, найімовірніше, засохне і вивітриться. Важливо! Якщо людина дотримується правил гігієні, самоізоляції і не мала контакту з хворим, можна не турбуватися про зараження через одяг. Але медичним працівникам та іншим людям, які контактують з хворими часто, не завадять додаткові заходи. Так, згідно з дослідженнями вчених із Уханю, вірус цілком добре почувається на рукавах одягу. Тому його необхідно часто дезінфікувати та змінювати.

ВЗУТТЯ

Як повідомляється, в половині досліджуваних випадків на підошвах взуття медиків був виявлений SARS-CoV-2. Але взуття не контактує з дихальними шляхами, тому, знявши його та помивши руки, можна не турбуватися про зараження. Втім, як відомо, на гумі, з якої переважно виготовлена підошва, вірус здатен триматися до 4-5 днів. Тривалий час він може зберігатися і на верхній частині – залежно від матеріалу. Тому, повернувшись із вулиці, краще негайно скинути вуличне взуття. Щодо того, чи загрожує вірус на підошвах домашньому улюбленцеві, – випадки інфікування тварин уже були, але всі вони сталися після контакту з хворим господарем.

Відтак, основним шляхом зараження COVID-19 залишається контакт із носієм. Тому найефективнішими заходами є соціальне дистанціювання, носіння маски або респіратора, самоізоляція і регулярне миття рук. Сумлінно виконуючи рекомендації фахівців, ви зробите все можливе для профілактики захворювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #побутові речі #одяг #взуття
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...