• Головна
 • РАК ШИЙКИ МАТКИ – ЧОМУ ПРОБЛЕМА ДІАГНОСТУЄТЬСЯ НАДТО ПІЗНО?
Новини компаній
17:05, 13 липня 2020 р.

РАК ШИЙКИ МАТКИ – ЧОМУ ПРОБЛЕМА ДІАГНОСТУЄТЬСЯ НАДТО ПІЗНО?

Новини компаній

Гайсенюк Оксана Василівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Пізнє виявлення онкологічних захворювань – проблема, що стоїть гостро у всьому світі. Відповідно, смертність від онкопатології посідає 2 місце у світі, про що свідчать офіційні дані ВООЗ. Найбільш поширеними з них у жінок є рак молочної залози та рак шийки матки.

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ФОНОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Першопричиною виникнення раку шийки матки є вірус паліломи людини (онкогенні типи). Передається даний вірус статевим шляхом, тому такі фактори як раннє статеве життя, часта зміна статевих партнерів та незахищений секс в рази підвищують шанси на зараження.

За статистикою, носіями вірусу папіломи людини є близько 30-35% жінок репродуктивного віку. Звісно, носійство вірусу не є стовідсотковою гарантією раку. Виникненню раку при наявності ВПЛ сприяють запальні захворювання шийки матки, ерозії, пологові травми та аборти, тютюнопаління.

Варто зазначити, що раку шийки матки передують так звані фонові захворювання, наприклад дисплазія чи лейкоплакія.

ЧОМУ РАК ШИЙКИ МАТКИ ДІАГНОСТУЮТЬ НА ПІЗНІХ ТЕРМІНАХ?

На жаль, рак шийки матки діагностують на пізніх термінах, коли шанси на успішне лікування критично знижуються. Чесно кажучи, причини цього вводять лікарів у шок. Навіть враховуючи широкий спектр досліджень, які можуть попередити навіть виникнення фонових процесів, жінки припускаються таких банальних помилок:

 • Не зважають на необхідність профілактичного обстеження, під час якого завдяки простій відеокольпоскопії та мазку на атипові клітини можна виявити як фонові захворювання, так і рак.
 • Навіть при появі перших симптомів, жінки вважають, що краще витратити час на похід у кафе з думкою про те, що симптоми незначні і зовсім скоро минуть.
 • Жінки просто бояться почути невтішний діагноз, тому свідомо відмовляються від візиту до лікаря.
 • Постійна економія коштів змушує відтягнути похід до гінеколога до кращих часів.
 • Жінки не цікавляться тим, як вберегти своє здоров’я, тому не знають про вакцинацію від ВПЛ і тим паче про прогресивні методи діагностики.
 • Пошук інформації з неперевірених джерел (пости інтаблогерів, поради знайомих, неофіційна інформація в мережі), які збивають жінку спантелику і спонукають до неправильних дій.

ЯК ЗАПІДОЗРИТИ ФОНОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Насправді, самостійно виявити дисплазію чи рак шийки матки на перших стадіях фактично неможливо, адже здебільшого вони протікають безсимптомно. І перші симптоми виникають на більш задавнених стадіях, а саме:

 • біль і дискомфорт під час статевого акту;
 • контактні кровотечі;
 • водянисті виділення з піхви;
 • схуднення;
 • ниючі болі внизу живота, що можуть іррадіювати у поперек, стегна.

Тому, любі жінки, єдиний спосіб вберегти себе – це щорічний візит до лікаря гінеколога! Достатньо кількох обстежень – і ви можете впевнено тримати руку на пульсі і знати, що все буде добре. Основні обстеження у лікаря гінеколога: огляд у дзеркалах, бімануальне обстеження, відеокольпоскопія проста і розширена, мазок CVU та мазок на виявлення атипових клітин. Раз на рік рекомендовано обстеження на вірус папіломи людини.

Якщо ви розумієте, що у вас був незахищений секс з партнером, у якому ви невпевнені, – варто обстежитись на наявність сечостатевих інфекцій.

В медичному центрі Оксфорд Медікал діють численні програми знижок для обстежень, а цінова політика не залишить вас байдужою. Ми гарантуємо, що ваш візит до лікаря буде максимально комфортним та абсолютно анонімним!

Для запису на прийом лікаря телефонуйте за номерами: +380673777299 та +380503777299.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...