• Головна
 • Кредити в банках і МФО: в чому полягають основні відмінності
Новини компаній
11:00, 24 грудня 2020 р.

Кредити в банках і МФО: в чому полягають основні відмінності

Новини компаній
Кредити в банках і МФО: в чому полягають основні відмінності

Кредити в банках і МФО: в чому полягають основні відмінності

В останні роки спостерігається все більш висока конкуренція між банками і мікрокредитними компаніями (вони ж - мікрофінансові організації або МФО). Популярність МФО серед населення змушує великих гравців ринку встановлювати більш гнучкі умови. На даному етапі обидва види організацій керуються різними правилами. Щоб вибрати кращого кредитора, потрібно уважно вивчити їх, порівняти параметри, ставки, вимоги.

Банківські кредити і їх особливості

На території країни функціонує кілька великих банків. Їх умови відрізняються, але є паралелі і точки дотику:

 1. Процентні ставки. Споживчі кредити надаються під 10-30% річних. Іноді банки накладають менше 10%, але встановлюють додаткові умови або комісії.

 2. Сума кредитування. Без збору довідок можна отримати до 20 000 грн. У рідкісних випадках сума піднімається до 50 000. Якщо позичальник може запросити поручителів, закласти майно, йому доступні кредити до 200 000 гривен.

 3. Терміни. Тривалість кредитного договору визначається виходячи із суми, фінансового стану клієнта. Важливо розуміти, що дуже часто вартість кредиту не змінюється при достроковому погашенні. Тобто, якщо ви взяли кредит в банку на 12 місяців, а виплатили його через 8, вам потрібно все одно оплатити всі зазначені в договорі відсотки, тобто, заплатити за 12 місяців. Завжди звертайте увагу на цей момент при виборі банку-кредитора.

 4. Вимоги до позичальників. Тут все досить жорстко. Банки воліють співпрацювати з особами від 21-25 до 55-60 років. Щоб отримати велику суму, клієнт повинен бути офіційно працевлаштований. Його мінімальний стаж роботи - 6 місяців. У кредитній історії небажані прострочення. Також не бажано, щоб позичальник мав невиконані зобов'язання в інших банках.

Як кредитують МФО

Мікрокредитні компанії більш гнучкі та лояльні до клієнтів. Споживчі кредити надаються ними на приблизно однакових умовах. Основна перевага - висока швидкість укладання угод. На весь процес від подачі заявки до перерахування грошей на рахунок потрібно не більше години, при повторному зверненні - 5-15 хвилин. Щодо умов, то можливі такі варіанти:

 • тривалість терміну кредитування від декількох днів до місяця;

 • сума від 3 до 6 тисяч - для новачків, до 15 - для постійних клієнтів;

 • ставка нараховується щоденно у розмірі від 1% до 3%;

 • заявником може стати людина від 18 років, без офіційного місця роботи, довідок, застав, поручителів;

 • передчасне погашення здійснюється без штрафів і комісій.

Різниця між банками і МФО

Між банками і небанківськими фінансовими організаціями є кілька кардинальних відмінностей. Найбільш явна відмінність, звичайно, в тому, що будь-який банк необхідно відвідати особисто, захопивши з собою пакет необхідних документів. Мікрофінансові організації часто використовують методи віддаленої ідентифікації і можуть працювати повністю дистанційно.

МФО встановлюють менш жорсткі базові вимоги до клієнтів. Вони часто готові кредитувати осіб з поганою репутацією, низьким рейтингом, які мають борги перед іншими кредиторами.

Ще одна принципова відмінність полягає в документальному супроводі. МФО вимагають паспорт і ІПН. У банк напевно доведеться брати довідки з місця роботи, виписку по заробітній платі.
Заставне кредитування тягне за собою деякі ризики. Недотримання зобов'язань може закінчитися конфіскацією предмета застави. У МФО подібні недоліки відсутні.

Microcash - відмінний вибір серед всіх МФО України

Microcash - відносно молода компанія, яка вже заслужила довіру українських громадян. Ця МФО має всі необхідні державні ліцензії, працює повністю офіційно і застосовує в роботі найбільш передові технології.

Серед основних переваг microcash можна виділити такі:

 • Повністю автоматичний процес подачі та розгляду заявки дозволяє повідомити клієнту рішення про видачу кредиту всього через кілька секунд.

 • Завдяки автоматизації, сервіс доступний цілодобово і зможе виручити в будь-який день тижня, і в будь-який час доби - навіть в новорічну ніч можна отримати кредит на карту в microcash.

 • Одна з найбільш простих і зрозумілих анкет, на заповнення якої у клієнта йде не більше 3 хвилин при першій заявці.

 • Постійні клієнти отримують доступ до більших сум, а також користуються індивідуальними знижками та акційними пропозиціями.

 • Гнучкі умови і терміни повернення кредиту.

 • Зручна пролонгація кредиту (досить лише сплатити суму нарахованих на момент пролонгації відсотків).

Банки і МФО хороші кожен по-своєму. У банку ви можете отримати кредит на велику суму і тривалий термін. У МФО можна зручно і швидко позичити грошей на невеликий термін, не потрібно закладати майно, або долучати до процесу друзів і родичів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кредити #Мікрокредити #Банки #МФО #Microcash
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...