Собачий порядок: в Івано-Франківську затвердили правила утримання собак і котів

Нещодавно виконавчий комітет затвердив правила утримання собак і котів в Івано-Франківську.

На засіданні виникли зауваження на тему: чому тільки собаки та коти, адже є й інші — на кшталт в’єтнамських свиней? Вирішили внести зміни і додати «інших тварин». Отже, тепер усі, в кого вдома чи на роботі живе пес, змушені його зареєструвати та дотримуватися певних правил. Власники ж інших домашніх улюбленців можуть реєструвати їх тільки за власним бажанням.

Уночі гавкати заборонено

Спочатку планували затвердити правила на сесії міськради. Проте потім вирішили, що цілком достатньо й виконкому. Отже, рішення прийняте, настав час для виконання.

Правила, як того вимагається, прописані до деталей, але, якщо хочеш знайти, до чого причепитися, то жодних проблем. Наприклад, у випадку смерті тварини власник зобов’язаний поховати її згідно із діючим законодавством. Викидати трупи у контейнери не дозволяється — тут усе зрозуміло. А от що означає «ховати згідно із діючим законодавством» — невідомо. Принаймні поки що.

Отже, згідно з правилами, всі собаки, які живуть у Івано-Франківську, мусять бути зареєстровані. А майбутні їхні власники тепер мають добре подумати, перш ніж брати тварину. Бо обов’язків більше, ніж виглядає на перший погляд.

У документі навіть йдеться про те, що у квартирах, де проживає кілька сімей, псів можна заводити тільки за письмової згоди всіх пов­нолітніх мешканців. Або ж таке: у кожному дворі, де є собака, має бути попереджувальна про це таб­личка. Похвально, що хоча б цю норму багато наших мешканців виконує.

Власники тварин, які проживають у багатоквартирних будинках, повинні попереджувати гавкіт собак і дотримуватися тиші з 22:00 до 6:00. Ще вони зобов’язані регулювати приплід домашніх улюбленців. А якщо не здатні утримувати чи влаштувати майбутнє потомство, то не мають права розводити тварин.

Крім того, господарям не доз­воляють купати тварин на міських пляжах, у фонтанах, на річках і т. д. І що дуже важливо — забороняється залишати неприбраними екскременти тварин при вигулі. Діти до 14 років або особи в алкогольному чи наркотичному сп’янінні не мають права супроводжувати тварин.

Як каже заступник керівника департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, він розуміє, що всіх собак зареєструвати буде неможливо. Відтак питання може «виконуватися рік, два чи десять». Але буде плюс у тому, що зареєструється хоча б певна частина тварин. Адже дотепер в Івано-Франківську собак узагалі ніхто ніколи не рахував.

«Йдемо до Європи, — переконаний Смушак, — там усі собаки зареєстровані. Це робиться для відповідальності. Бо в нас люди беруть собак, а потім викидають. Тепер, якщо вони візьмуть і зареєструють, то можна буде спитати: де собака? Будуть добре думати, відчувати відповідальність. І усвідомлювати, що собакам треба робити щеплення, лікувати, оглядати і т. д.».

Єврогроші на готель

За словами начальника міського управління економічного та інтеграційного розвитку Богдана Білика, вже два роки існує транскордонна співпраця Польща-Білорусь-Україна. Проект називається «S. О. S. — безпека життя людей та тварин на польсько-українському кордоні Львів-Люблін-Луцьк-Івано-Франківськ». Завдяки цьому проекту маємо можливість отримати фінансування на «псяче впорядкування».

Загальна сума для нашого міста — 12 350 євро. Сюди входить купівля комп’ютера і встановлення програми для КП «Полігон ТПВ» (підприємство, яке буде реєструвати псів), машинки та фарби для татуювання собак, медикаменти для стерилізації. Крім цього, передбачене навчання волонтерів у Любліні, конференції, переговори, бухгалтерські розрахунки, опитування мешканців і т. д.

А найбільша сума передбачена на розробку проектно-кошторисної документації притулку — 6670 євро. До 1 червня вже треба визначитися з фірмою, яка має виготовити папери. Однак проблема у тому, що досі не визначене місце, де мав би бути той притулок. Адже не так просто знайти відповідну земельну ділянку, бо то не багатоповерхівка і є відповідні критерії.

«Коли така документація буде, — акцентує Богдан Білик, — і ми будемо знати, що треба 500 чи 600 тис. грн., то будемо шукати кошти вже на будівництво. Як Львів зробив. Вони мали проект­но-кошторисну документацію, а зараз отримали кошти на будівництво притулку».

Крім того, Білик додає: у світі домашні тварини дуже пов’язані з безпритульними. Адже притулки там виконують функцію ще й готелів для домашніх улюбленців. Мовляв, там можна здати собаку на період відпочинку чи відряд­ження. Також саме у притулках волонтери вимивають, відчищають та приводять до нормального вигляду тварин, а потім шукають їм власників. Це щоб не було зай­вого навантаження на притулок і вистачало місць для нових собак.

Щепити та зареєструвати

Згідно із правилами, реєструвати собак має «Полігон ТПВ». Правда, тварини туди мають приходити уже ті, які мають паспорт. Виготовити цей документ, каже керівник управління ветеринарної медицини у Івано-Франківську Микола Сендецький, просто й безкоштовно. Головне — бажання.

«Паспорти є двох видів, — говорить Сендецький. — Перший — для тварин, які їдуть за межі міста, беруть участь у виставках і т. д. Відповідно до законодавства, це адміністративна послуга, яка коштує 51 грн., гроші одразу йдуть у держбюджет. А от другий паспорт — це так зване орієнтаційне посвідчення з відміткою про те, що тварина прищеплена від сказу. Він є безкоштовним, як зрештою і саме щеплення».

Сендерський зауважує: згідно із державним замовленням, щеп­лення проти сказу має робитися раз на рік. Шприци у них є, вакцина — теж. Усім усього вистачить. Єдине — вакцинацію можна робити із трьохмісячного віку. «Прийшли у клініку, — описує Микола Сендецький, — лікар оглянув, якщо тварина клінічно здорова, немає ніяких поганих показів, то лікар зробив укол, заповнив карточку, і людина з твариною пішла. Це якщо ми говоримо про щеплення проти сказу. А от якщо людина хоче зробити щеплення проти чумки чи ще чогось, то тут уже має купити вакцину, щоб ми щепили».

Головний державний ветеринарний лікар додав, що програма є добре продуманою і дуже потрібною. А процес реєстрації не створюватиме жодних проблем ані мешканцям, ані лікарям. Мовляв, вони з радістю дадуть собі раду з тваринами за адресою: вул. Каховська, 15. Там і має працювати собачий «паспортний стіл».

Отже, отримавши паспорт, тварину треба буде зареєструвати у КП «Полігон ТПВ» (вул. Військових ветеранів, 10А). Правда, директор підприємства Богдан Тимочко зараз на лікарняному, а його заступник — Олександр Прегон про це рішення нічого не знає. Мовляв, чув що щось має бути, але переконаний у тому, що то буде нескоро…

«Нам купили комп’ютер за європейські кошти і поставили програму для реєстрації, — говорить він. — Але вона на польській мові. Тому зараз польські програмісти її перекладають, щоб скинути нам українською».

Крім цього, Прегон зізнається, що сама по собі програма складна. Бо розрахована не тільки на домашніх, а й на бездомних собак. Каже, у неї нібито має вноситися інформація щодо власника, породи, віку, щеплень, ліків і т. д. Відтак, припускає, що ймовірно реєструватимуть собак у якійсь іншій програмі, щоб хоч трохи спростити процедуру.

Після того, як тварину зареєструють, їй присвоять код. І всю інформацію потім можна буде діз­натись уже по коду.

Тричі заплатиш – сам прийдеш

«Кожна зареєстрована собака матиме медальйончик із реєстраційним номером, — говорить заступник керівника департаменту комунального господарства Михайло Смушак. — Якщо ви не зареєструєте, то чи інспекція з благоустрою, чи міліція зможуть спитати: ваша собачка зареєстрована? Якщо ні, то значить, ви вигулюєте її незаконно, а отже на вас можна накласти штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів. Звісно, 51 грн. — невелика сума, але якщо вас один раз оштрафують, другий, то далі ви самі прийдете та схочете зареєструвати свою собаку».

Як каже керівник муніципальної інспекції із благоустрою Степан Кукула, вони займатимуться тільки тими тваринами, які живуть на територіях підприємств та організацій, яких утримують колективи. І почнуть уже після Великодніх свят — скоріше за все із гаражних кооперативів, де в охороні використовують немало собак.

Заступник начальника міського управління МВС Валентин Данилюк теж підтримує нові правила. І нагадує, що насправді вони є тільки продовженням попередніх рішень, які приймалися раніше. «Правильно зробили, що затвердили такі правила, — говорить він. — А якщо вашу дитину собака покусає?».

Він підкреслив, що у нас тварини зазвичай гуляють без намордників, як малі, так і великі. А отже нерідко буває таке, що кусають мирних мешканців Івано-Франківська. «Треба реєструвати, так, як це робиться у всьому світі, — підсумовує він. — І міліція буде слідкувати, згідно з чинним законодавством».

От і подивимось.

News.if.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
174 перегляди в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Битківська та Пасічнянська ЗОШ I-III ступенів, остання, що є опорним навчальним закладом в Надвірнянському районі, відтепер з новими шкільними автобусами. Для їх придбання виділили 3 млн. 780 тис. грн. Кошти спрямували з районного бюджету, повідомляють на сторінці Надвірнянської РДА. Шкільні автобуси марки ATAMAN виготовлені ПАТ «Черкаський автобус», побудовані на шасі японської марки ISUZU і оснащені економічним турбодизелем стандарту Євро 5. Обладнані 30...
Суспільство
Сьогодні близько 16:30 на стометрівці в Івано-Франківську учасниця проекту “Включи себе” Іванка Багрій пройшлася у лижному спорядженні та в боксерських рукавичках. Жінка розповіла, що в проекті беруть участь 3,5 тисячі учасників. Вона втілює таким чином свою мрію. “Люди мають вийти в дивних образах, звернути на себе увагу. Разом з тим – не стидатися і насолоджуватися процесом”, – розповіла вона. Вона впевнена, що перехожі, коли її помічають, самі хочуть пр...
Суспільство
Рідкісні гриби – білі трюфелі, виявляється, ростуть і на Івано-Франківщині. В лісах біля Калуша відшукали справжній скарб - гриб вартістю в кількасот євро, пише Фіртка. Його "відкопала" місцева жителька Вікторія Демидюк. Жінка розповідає, що натрапила на знахідку випадково проте, де саме - не уточнює. Каже, що вже встигла його скуштувати. "Вчора куштувала гриб в омлеті. Було дуууже смачно! Запах проявився при термічній обробці і був божественний... Якщо си...
Суспільство
На Прикарпатті в селі Підгір'я активно тривають роботи із виготовлення вражаючих скульптур мамонтів. Сімейство доісторичних гігантів «оживе» просто неба вже у жовтні місяці. Зараз скульптори брати Пилипонюк (Богдан, Тарас і Дмитро) завершують чорнові роботи. Проте вже можна побачити обличчя наймолодшого члена сімейства, пише Фіртка. Так за словами митців, на створення фактури одного експонату піде майже два тижні. «Ми відтворюємо мамонтів, які знайшли тут...
Новини компаній
Вбудована мікрохвильова піч - рішення для тих, кому потрібна кухонна техніка, яка не виділяється із загального інтер'єру. Її розміщують в нішах столів, навісних шафах, під стільницями, в кутових шафах, на острові посередині кімнати. Виробники не рекомендують встановлювати СВЧ-піч над або біля варильних поверхнях, мийок, батарей опалення. Якщо є можливість спочатку купити мікрохвильовку, а потім замовити кухню - так і зробіть. Так у вас буде можливість зазд...
Освіта
Відтепер учні українських шкіл за необхідності можуть скористатися індивідуальним планом навчання, який передбачає подовження навчального процесу. Про це повідомляє Відкритий з посиланням на прес-службу МОН України. Учні в українських школах зможуть скористатися можливістю подовжити термін навчання, якщо виникла така необхідність. Насамперед, це стосується дітей з особливими освітніми потребами, тобто учнів інклюзивних класів початкової та базової школи....
Суспільство
Сьогодні, в Івано-Франківську обговорили можливість збільшення тарифу на вивіз сміття. Таке питання висунули сьогодні, 22 серпня, під час засідання виконавчого комітету. Так, вартість вивозу сміття зросла на 64 копійки. Тепер тариф становитиме близько 17 гривень, пише Галицький кореспондент. «Зросли мастильні матеріали, а також запасні частини та заробітні плати. Тому вартість зросла», – каже Михайло Смушак. Варто зазначити, що станом на 1 серпня 2019 року...
Суспільство
За словами сільгоспвиробників, окрім дороги томатів, в Україні може бути дефіцит картоплі та яблук. Через несприятливі погодні умови їх урожайність значно знизилися, а тому і ціни можуть зрости. Найгірший урожай картоплі буде в центральних та південних областях. Про це повідомляє «Агротер». Продавці овочів говорять, що цього року картопля б’є всі цінові рекорди. Погодні умови також вплинули і на урожай яблук. А покупці відзначають, що минулого року у цю ж...
Пригоди
Служба ДСНС та управління цивільного захисту ОДА оголосили на Прикарпатті штормове попередження. Згідно з повідомленням, у найближчі три години із збереженням до кінця дня 22 серпня та протягом доби 23 серпня по області та місту очікується гроза, місцями град. Вночі та вранці 23 серпня по області та місту очікується туман з видимістю 100-500 метрів.  23-25 серпня місцями на території області та міста очікується надзвичайно висока пожежна небезпека.
Новини по темі
Дві школи Надвірнянського району отримали нові шкільні автобуси (фото)
"Це моя мрія": Франківчанка на лижах пройшла стометрівкою (фото, відео)
Прикарпатка випадково знайшла рідкісний гриб, вартістю як дорогоцінний камінь (фото)
Повернення з минулого: в Богородчанському районі з’являться доісторичні мамонти (фото)
В Івано-Франківську підняли тариф на комунальні послуги
На Прикарпатців очікує дефіцит та здорожчання певних продуктів харчування
Прикарпатці можуть придбати газ за літньою ціною та використовувати його взимку
Ситуації, коли батьки, самі того не розуміючи, шкодять своїм дітям
Коломияни організували чергову допомогу військовим в АТО (відео)
З кондиціонером та автономним аварійним ходом: до Франківська прибув перший новий білоруський тролейбус (фото)