• Головна
  • Як вибрати вібратор по бетону: вибір глибинного вібратора
11:00, 22 квітня 2021 р.

Як вибрати вібратор по бетону: вибір глибинного вібратора

Як вибрати вібратор по бетону: вибір глибинного вібратора, фото-1

Багато в чому якість, довговічність і технічні параметри бетонної кладки залежать від щільності бетонної маси. Для отримання щільної маси недостатньо просто використовувати високоякісну суміш і зробити правильний її заміс. Важливим етапом кладки повинно стати ущільнення, адже навіть маленькі бульбашки повітря всередині здатні згодом зруйнувати кладку. Ущільнювати розчин найзручніше вібратором по бетону. Вибір даного будівельного інструменту і його види детальніше розберемо нижче.

Чим краще ущільнювати бетонну масу?

Якщо виникло питання: як вибрати вібратор для бетону, спочатку потрібно дізнатися про різновиди та особливості роботи такого обладнання. Залежно від сфери застосування, параметрів і технічних можливостей, ущільнювачі діляться на два види: глибинні та майданчикові. Знайти обидва види приладів можна в інтернет-магазині Storgom.ua за прийнятними цінами. Однак спочатку необхідно визначитися, який будівельний вібратор по бетону потрібен саме вам.

Як вибрати вібратор по бетону: вибір глибинного вібратора, фото-2

Занурювальні ущільнювачі - це обладнання, яке працює шляхом повного занурення в бетонну масу. Залежно від модифікації, їх відносять як до професійного, так і до побутового класу. Для побутового використання передбачені малопотужні моделі з зануренням не більше ніж на два метри. Професійні моделі коштують дорожче і можуть занурюватися глибше.

Майданчикові ущільнювачі працюють на поверхні суміші, видавлюючи зайве повітря. У них якість ущільнення на глибині набагато нижче, ніж у заглибних. Однак не завжди обставини дозволяють користуватися саме зануреними моделями (наприклад, наявність великої кількості арматури). Тому питання, який краще вибрати: глибинний або майданчиковий, не зовсім доречне. Вибір повинен залежати від можливостей, кількості арматури й особливостей будівельного процесу.

Основні критерії вибору будівельного вібратора по бетону

Як вибрати вібратор по бетону: вибір глибинного вібратора, фото-3

Як вже було відмічено, у погружного ущільнювача ефективність роботи набагато вище. Саме тому він популярніший як у будівельників, так і у непрофесійних майстрів. Тоді розглянемо, як вибрати глибинний вібратор правильно.

При виборі рекомендується враховувати наступні критерії:

  • Потужність двигуна. Чим могутніше обладнання, тим вища продуктивність і швидкість роботи. Для непрофесійного застосування підійдуть прилади з потужністю від 200 Вт до 1 кВт, для великого будівництва потужність повинна бути в межах 20-24 кВт;
  • Тип двигуна. Бувають електричні та паливні ущільнювачі. Паливні менш популярні, але зате вони зможуть працювати там, де немає стаціонарної електромережі;
  • Діаметр булави. Бувають булави з діаметром від 25 до 100 мм. Чим ширше булава, тим вище її вібраційна сила. Однак при виборі потрібно враховувати не тільки діаметр. Обрана булава повинна безперешкодно проходити між армувальною сіткою всередині маси;
  • Частота коливання. Є звичайні, а є високочастотні вібратори. Перші будуть ідеально підходити для домашніх робіт, другі - тільки для габаритних будівництв.

Правила використання глибинного вібратора

Вибравши відповідний будівельний інструмент, не можна приступати до робіт, не ознайомившись з правилами його експлуатації. Вони обов'язково додаються до покупки. Будівельний вібратор можна назвати складним обладнанням. Успішно ущільнити бетон з його допомогою зможе навіть недосвідчений майстер. Однак важливо все ж дотримуватися деяких правил. Наприклад, не можна торкатися приладом до обшивки опалубки. Це може привести до її пошкодження або зміщення.

Після ущільнення глибинний інструмент не можна витягати з суміші дуже різко. Це може призвести до потрапляння повітря. Виймати обладнання потрібно поступово. А занурювати його навпаки потрібно швидко і до самого дна. На дні прилад необхідно потримати деякий час. Тоді якість ущільнення буде вище.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...