33 громади взялися за стратегію розвитку Дністровського каньйону

33 громади взялися за стратегію розвитку Дністровського каньйону

Дністровський каньйон є найбільшим каньйоном в Україні та один з найбільших у Європі. Як макрорегіон у складі територій Придністерських громад Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької областей є унікальним природним комплексом, джерелом економічних ресурсів, з унікальним туристичним та рекреаційним потенціалом.

На території Дністровського каньйону збережена унікальна природна та культурна спадщина, каньйон є осередком всесвітніх неповторних геологічних пам'яток.

Однак для придністерських територіальних громад викликає стурбованість, що наявна економічна база та фінансові ресурси місцевих бюджетів не відповідають можливостям соціально-економічного розвитку а такі домінуючі сфери нинішнього технологічного укладу як сировинне сільське господарство не створює робочих місць і як наслідок існує безробіття втрата людського капіталу, інформують "Вікна".

33 громади Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей підписали договір міжмуніципального співробітництва на Форумі громад Дністровського каньйону «DNIESTER CANYON» який відбувся в с. Михальче Городенківської міської ради.

Учасники Форуму ініціювали розробку спільної Стратегії сталого розвитку спільних територій «Дністровський каньйон Україна» на період 2022-2027 рокит та рекомендуваои обласним державним адміністраціям та обласним радам Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької областей врахувати фінансування розвитку територій «Дністровського каньйону» у процедурах ДФРР та інших державних та обласних програмах, націлених на регіональний розвиток.

Громади ініціюють запровадження внутрішніх спільних фінансових інструментів розвитку, таких, як цільові інфраструктурні облігації щодо розвитку громад Дністровського каньйону.

Місцевим громадам рекомендують використовувати практику збереження об’єктів історико культурної та природньої спадщини, розвитку екосистем та систем зелених туристичних шляхів, розвитку мікро підприємництва як способу диверсифікації місцевих економік, впровадження проєктів з безпеки та сприяння розвитку здорового способу життя створення відповідної інфраструктури навколо в громадах Дністровського каньйону.

Координацію роботи виконання договору міжмуніципального співробітництва DNIESTER CANYON в Івано-Франківській області на вирішили покласти на Агенцію розвитку ОТГ Прикарпаття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі