• Головна
  • На знесеному єврейському кладовищі у Коломиї встановили пам'ятний знак
20:28, 22 листопада

На знесеному єврейському кладовищі у Коломиї встановили пам'ятний знак

Пам'ятний знак на єврейському кладовищі у Коломиї

Пам'ятний знак на єврейському кладовищі у Коломиї

У місті Коломия встановили пам'ятний знак на місці, де знаходився єврейський цвинтар. Про це інформує Jewishnews.

У 1529 році єврейська громада тут складала 120 осіб, а в 1616 році було виділено ділянки під синагогу та єврейський цвинтар. Проте в 1648–1649 роках її було розгромлено. Тоді вбили 300 євреїв.

У 1869 році в Коломиї жило 8232 євреї, що становило 50% від загального населення міста. Глибоке коріння у місті пустили хасидизм, оскільки за переказами тут деякий час жив Баал-Шем-Тов.

У період Голокосту перші розстріли сталися у Коломиї в жовтні 1941 року. А у березні 1942-го було створено три гетто, до яких було укладено близько 18 тисяч євреїв Коломиї та сусідніх населених пунктів.

У квітні близько 5 тисяч євреїв, а у вересні близько 7 тисяч було депортовано до табору знищення Белжеца. Євреї, що залишилися, були розстріляні на початку лютого 1943 року.

Позначений цвинтар знаходиться в районі житлового масиву Богуна, це наймолодший із трьох наявних цвинтарів, він був заснований наприкінці XIX – на початку XX століття.

Цвинтар був зруйнований у 1988 році за вказівкою райкому. Солдати зносили надгробки у водозабір. Коли стався потоп, мацеви рознесло річкою на відстань до 15 кілометрів.

За останні роки голова Єврейської громади Коломиї Яків Заліщикер (організатор встановлення пам'ятного знака) переніс на цвинтар, що зберігся, по вул. Чехова близько 1500 мацев, розкиданих після потопу на великі відстані.

Майданчик навколо знака найближчим часом буде посипаний гравієм.

Встановлення пам'ятного знака було здійснено Єврейською громадою Коломиї за фінансової підтримки Об'єднаної єврейської громади України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#євреї #кладовище
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...