17:43, 8 січня 2022 р.
Надійне джерело
Розмір пенсій для учасників бойових дій у 2022 році: скільки платитимуть українцям
Зокрема, підвищення пенсій очікує і на учасників бойових дій.
Вже з 1 грудня прожитковий мінімум для осіб, що стали не працездатними, становить 1934 грн (зріс на 80 грн). Таким він аж до липня 2022 року.
З 1 липня прожитковий мінімум для непрацездатних осіб збільшиться до 2027 грн, а з 1 грудня – до 2093 грн.
Відповідно до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (ст. 5-6), учасниками бойових дій є ті, хто брав участь у захисті Батьківщині (виконанні відповідних бойових завдань) у складі військових підрозділів, з’єднань усіх видів і родів військ Збройних сил діючої армії (флоту), а також у партизанських загонах, підпіллі та інших формуваннях (як у воєнний, так і в мирний час).
До УБД відносять:
- військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) Збройних сил України, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби тощо, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України під час збройної агресії Росії на Донбасі;
- добровольців, які брали участь у бойових діях на Донбасі;
- військовослужбовців, які проходили службу в період подій 1917–1921 років та Другої світової війни, а також партизанів та підпільників того часу;
- учасників бойових дій на території інших країн (йдеться про військовослужбовців, яких за часів СРСР відправляли в інші держави, де в цей час точилися бойові дії);
- військовослужбовців Збройних сил України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, поліцейських, які брали участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки;
- військових, яких направляли до Афганістану, коли там відбувалися бойові дії;
- осіб, які брали участь у збройній боротьбі за незалежність України у XX столітті (в складі Української повстанської армії, Організації народної оборони Карпатська Січ, Української військової організації, підрозділів Організації українських націоналістів) та були визнані борцями за незалежність.
Окрема стаття цього закону, а саме четверта стаття стосується ветеранів війни – тобто осіб, які брали участь у захисті Батьківщини чи в боях на території інших країн. До ветеранів війни відносять, зокрема, й учасників бойових дій, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни.
Розмір пенсій для УБД залежить від їхнього страхового (трудового) стажу, а також доходу (заробітної плати).
При цьому до пенсій учасників бойових дій встановлюється надбавка, розмір якої становить 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (тобто від мінімальної пенсії).
З 1 січня 2022 року надбавка для УБД становитиме 483,5 грн, з 1 липня – 506,75 грн, а з 1 грудня – 523,25 грн.
Ці надбавки входять до складу загальної суми пенсій, які отримують учасники бойових дій.
Наступного року в Україні зросте і мінімальна пенсія для учасників бойових дій.
Зараз вона становить 210% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Оскільки цей мінімум кілька разів підвищуватиметься наступного року, це позначиться і на пенсійних виплатах.
Так, з 1 січня 2022 року мінімальна пенсія для УБД складе 4 061,4 грн (1 934 грн прожиткового мінімуму збільшиться на 210%). Сума підвищення становить 168 грн.
З 1 липня 2022 року мінімальні пенсійні виплати для УБД зростуть до 4 256,7 грн, а з 1 грудня – до 4 395,3 грн.
Якщо розмір пенсійних виплат буде меншим за ці показники, учасникам бойових дій встановлять доплати до необхідного рівня (ці доплати називають щомісячною державною адресною допомогою до пенсії).
Читайте також, На Прикарпатті легковик злетів з дороги та врізався в будинок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
12:40, 4 грудня
1
13:03, 13 грудня
09:18, 11 грудня
18:48, 7 грудня
13
09:18, 11 грудня
live comments feed...