• Головна
  • Що треба знати про емоційне вигорання
Новини компаній
15:07, 28 червня 2022 р.

Що треба знати про емоційне вигорання

Новини компаній

В умовах напруженої роботи поява емоційного вигорання – лише справа часу. Особливо, якщо людина працює понаднормово, без вихідних та відпусток. Навіть улюблена робота з часом викликає виснаження, причому як моральне, так і фізичне. Саме це спостерігають останні роки фахівці з сайту психологічної допомоги Rozmova.

Під визначенням емоційного вигорання розуміють синдром, що виникає через постійні стреси на роботі. Даний синдром пов’язаний з порушенням когнітивної функції людини, здатністю зосередити увагу на своїх обов’язках, а також впливає на фізичне здоров’я.

З іншого боку, емоційне вигорання не відноситься до медичних діагнозів, тому не вимагає звернення до лікаря психіатра. Подолати вказаний синдром можна з допомогою досвідченого психолога, що спеціалізується саме на таких станах.

Головні симптоми

Симптоми емоційного вигорання бувають двох видів – фізичний та емоційний. Причому вони зазвичай йдуть рука об руку один з одним.

До фізичних ознак синдрому відносять:

·Втрата апетиту або, навпаки, його значне посилення;

·Складнощі з засинанням;

·Відчуття втоми переважну більшість часу;

·Часті хвороби, застуди, загострення хронічних захворювань через зниження імунітету;

·Поява регулярного головного болю.

Взагалі людина відчуває слабкість, зранку хочеться більше спати, тоді як вночі дуже важко заснути, неможливо розслабитись.

Емоційні ж симптоми наступні:

·Відчуття безпорадності;

·Самотність;

·Поява цинізму, скептичності щодо майбутнього;

·Невпевненість у собі;

·Втрата мотивації;

·Зникнення відчуття радості та щастя, в тому числі від вдало виконаної роботи.

Тобто, якщо раніше улюблена робота більше не викликає позитивних емоцій, людина відноситься до неї, як до повинності, то це перша ознака емоційного вигорання.  

Також проблема проявляється у зміні поведінки. Може з’явитись бажання уникати соціуму, відповідальності, людина намагається пропустити роботу за вигаданими обставинами, намагається відтермінувати виконання своїх обов’язків «на потім». Це дуже легко побачити та відслідкувати. Головне – не потрібно списувати симптоми на лінощі й працювати через силу. В таких випадках варто звертатись до психолога, адже проблема не зникне, навіть при зміні місця роботи чи посади.

Можливі причини

Найбільш поширена проблема – надто багато обов’язків, понаднормовий робочий час, відсутність повноцінного відпочинку. Якщо працювати по 12 годин 5-6 днів на тиждень, то емоційне вигорання гарантоване.

Крім того, на його появу впливає складні стосунки в колективі, токсичність, конфлікти з керівництвом, нерозуміння людиною сенсу своїх функцій, неможливість впливати на певні рішення (наприклад, на навантаження, графік, задачі тощо), виснажлива дорога.

Додатковим фактором може слугувати те, що людина обрала роботу, яка не відповідає її типу темпераменту. Яскравий приклад – коли холерик працює бухгалтером або флегматику доводиться постійно спілкуватись з людьми, займатись продажами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...