• Головна
  • На Прикарпатті археологи знайшли предмети періоду неоліту (ФОТО)
21:30, 17 листопада 2022 р.

На Прикарпатті археологи знайшли предмети періоду неоліту (ФОТО)

Під час розкопок біля села Тустань Дубовецької громади археологи з Галича та Києва виявили предмети періоду неоліту. На місці, де їх знайшли, приблизно вісім тисяч років тому жили перші на Західній Україні землероби.

Про це розповів керівник експедиції та працівник національного заповідника “Давній Галич” Тарас Ткачук.

“Окрім землеробства, якого тут не було, люди з цих поселень принесли сюди технологію виготовлення кераміки з глини. Її робили не на гончарному колі, а ліпили й потім обпалювали”, — говорить Тарас Ткачук.

За його словами, археологи проводять шурфування поселення. На місці розкопок таких шурфів — чотири.

На ділянку, де зараз триває експедиція, археологам вказали місцеві жителі три роки тому. Тарас Ткачук каже, відтоді співробітники національного заповідника “Давній Галич” досліджують цю місцевість. Під час останньої експедиції археологи виявили залишки кераміки.

“Ті залишки — фрагменти кухонного посуду. На відміну від тонкого столового, який інколи був з орнаментом, цей посуд грубший. Так само знайшли кремінні скови — маленькі та більші”, — розповідає археолог.

За словами Тараса Ткачука, окрім кераміки, дослідникам вдалося знайти зерно, яке, ймовірно, також може належати до періоду неоліту, інформує “Галка” з посиланням на “РАІ”.

“Щоправда, воно набуло чорного кольору, але з вигляду можна зрозуміти, що це — зерно пшениці. Але вона відрізняється від теперішньої, тому ми робитимемо аналіз. Ця знахідка — прямий доказ того, що люди того часу займалися землеробством”, — пояснює керівник експедиції Тарас Ткачук.

З його слів, археологи шукають частину житла новокам’яної доби, на яку вони натрапили під час розкопок у 2021 році. Окрім цього, сподіваються натрапити на більше знахідок цього періоду.

“Наше завдання — натрапити на скупчення кераміки та кременю, тобто матеріалу, яким користувалися люди у повсякденні. Це — пластини, скребачки, ножики, нуклеуси, відбійники, а також кераміка столового та кухонного посуду”, — розповів Тарас Ткачук.

Керівник експедиції каже, аби дізнатися, до якого періоду належать знахідки, дослідники планують віддати предмети на радіовуглецевий аналіз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...