• Головна
  • Домбровський кар’єр рятуватимуть за новим методом. Гроші є лише на 1% від необхідного
15:04, 5 вересня 2013 р.

Домбровський кар’єр рятуватимуть за новим методом. Гроші є лише на 1% від необхідного

У Калуші відбулися громадські слухання , ініційовані науково-проектним виробничим консорціумом «Наука і практика», який і є розробником проекту порятунку Домбровського кар’єру

До консорціуму увійшли калуський ДНДІ галургії та Луганський ТОВ «Антрацит-плюс Лтд.». Громадські слухання традиційно не привернули значної уваги калушан і зібрали близько 30 зацікавлених осіб. 

У коментарі ”Вікнам” аспірант інституту природничих наук Івано-Франківського національного університету імені Василя Стефаника Володимир Барнич зазначив, що проект передбачає кілька етапів. 

Перший починається із влаштування протифільтраційної завіси на північному борті Домбровського кар’єру методом буріння і тампонування свердловин на території у 1,5 км. На це потрібно приблизно 60 млн. гривень. Таку ж «завісу» пропонується встановити по всьому периметру кар’єру — у межах 6 км, і коштуватиме це приблизно 300 млн. гривень. Наступний етап проекту передбачає встановлення ізоляції по периметру хвостосховища №1, яке є найбільшим забруднювачем грунтових вод.

 

Згодом науковці пропонують взятися за особливо небезпечні ділянки шахтних полів, де існує небезпека карсту і просідань земної поверхні. Небезпечні камери посилюватимуть спеціальним розчином, викачуючи при цьому розсоли. У перспективі також — відновлення рудника «Пійло», запаси якого оцінюють у 420 млн. тонн руди, та — переробка розсолів. Проект на 8 томів науковці нині передали для ознайомлення і міській владі. Однак, попри його широкі масштаби, коштів на виконання — немає. За словами заступника директора ДНДІ галургії Юрія Садового, ОДА пообіцяла виділити близько 2 млн. гривень на дослідно-випробовувальний етап встановлення протифільтраційної завіси на північному борті Домбровського кар’єру. Науковці сподіваються завершити роботи до настання морозів, адже технологія не дозволить продовжити роботи при мінусових температурах. 

Проте грошей наразі вистачає лише на 1% від необхідного.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...