
Новини компаній
10:53, 30 квітня 2024 р.
Реабілітація після інсульту: як вона проходить
Новини компаній

Інсульт – одна з головних причин інвалідності у світі. Тим часом, швидкі та правильні дії можуть значно поліпшити прогноз, аж до повернення людини до нормального життя. Що потрібно знати про реабілітацію після інсульту родичам, пацієнтам і загалом усім, хто дбає про здоров'я – у цій статті.
Реабілітація після інсульту починається одразу
Неправильно думати, що спочатку треба вилікувати інсульт, полежати в лікарні, а колись потім – почати відновлення. Реабілітація – це і є лікування, і вона має розпочатися одразу після стабілізації стану. Компенсаторні можливості людського організму надзвичайно великі і важливо залучити їх якомога раніше.
Кожен відновлюється за своєю програмою
У кожного пацієнта індивідуальна програма, яка залежить від поставлених цілей. Коротко завдання реабілітологів можна сформулювати так: забезпечити максимально можливу функціональну незалежність пацієнта. У когось це буде повне повернення до колишнього життя, а в когось – уміння ковтати.
Якщо втрачено мову – людину навчатимуть інших способів комунікації. Не працює нога – освоюватиме ходьбу з додатковими пристосуваннями. Усі цілі узгоджуються з пацієнтом або родичами у випадках, коли у хворого порушене мовлення або когнітивні функції.
Важливість рухової терапії
Реабілітація – не пасивне лежання в ліжку і масажі. Їх можна призначати за відсутності протипоказань, але це зовсім не головна частина лікування. Основна терапія – та, де пацієнт бере активну участь у виконанні завдань від фахівців.
Відновлення мовлення та ковтання
Після інсульту може змінитися голос, страждати артикуляція, виникати складнощі з розумінням мови та підбором слів, порушитися читання і письмо. Відновленням цих функцій займається медичний логопед.
Також він допомагає відновити функцію ковтання: призначає необхідну консистенцію харчування, навчає правильного положення тіла і голови під час їжі, дає вправи для подолання складнощів під час жування і ковтання.
Робота з психологом
Медичний психолог перевіряє роботу вищих психічних функцій: пам'яті, уваги, мислення, сприйняття – і складає програму занять. Після інсульту люди зазвичай соромляться свого стану і взагалі насилу сприймають його.
Психолог допоможе опрацювати негативні емоції, адже для успішного відновлення людина має залишатися в соціумі: спілкуватися з близькими, брати участь у житті сім'ї.
Висновки
Треба від самого початку розуміти: той, хто пережив інсульт, найімовірніше, не стане таким, як до хвороби. Однак за своєчасного початку реабілітаційних заходів та активного бажання пацієнта цілком можна досягти значущих цілей: жити окремо у квартирі, доглядати за собою, готувати їжу, ходити в магазин тощо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:30
18 квітня
12:00
18 квітня
11:30
18 квітня
Спецтема
Оголошення
11:19, Вчора
6
11:16, Вчора
live comments feed...